Monitory aktywności najbardziej znanych marek: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit

AT
06.12.2021 12:30
Monitor aktywności marki Garmin / Źrodło: www.digitaltrends.com, autor: brak informacji

Monitor aktywności marki Garmin / Źrodło: www.digitaltrends.com, autor: brak informacji

Monitor aktywności to urządzenie, które nie tylko pozwoli na kontrolowanie naszych treningowych postępów, ale także pomoże nam poprawić samopoczucie. Zobaczcie zegarki czterech najbardziej znanych producentów i wybierzcie ten wyposażony w najbardziej istotne dla Was funkcje.

Monitory aktywności to znakomite rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających czas oraz dla tych, które dopiero zaczynają dbać o swoją formę. Te inteligentne zegarki nie tylko pozwalają na świadomy trening, ale także pomagają prowadzić zdrowszy tryb życia. Poniżej przedstawiamy cztery najbardziej znane marki zajmujące się produkcją funkcjonalnych monitorów aktywności. Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem inteligentnego zegarka i wybierz model najlepiej dopasowany do twoich potrzeb. 

Garmin

Garmin to jedna z najbardziej znanych marek zajmujących się produkcją nowoczesnych monitorów aktywności. Zegarki tej firmy są czytelne, przyjemne dla użytkownika oraz łatwe w użyciu. Poza całodobowym śledzeniem naszej aktywności i wszystkimi niezbędnymi funkcjami tj. pomiar tętna, dystansu, tempa oraz spalonych kalorii, modele marki Garmin wyposażone są także w aplikację Garmin Connect, która daje także możliwość dzielenia się naszymi osiągnięciami w sportowym serwisie społecznościowym. Ponadto model Vivoactive 3 pozwala także na dokonywanie płatności mobilnych bezpośrednio z zegarka, dzięki czemu na trening nie musimy zabierać już portfela

Polar

W ofercie marki Polar znajdziemy wszystko: opaski fitness, sportowe smartwatche oraz zaawansowane zegarki z GPS. Każdy z modeli wyposażony jest w nowoczesny wskaźnik aktywności, który dobiera dla nas indywidualny dzienny cel treningowy, motywując nas do ruchu i ucząc zdrowych nawyków. Zegarki i pulsometry firmy Polar umożliwiają także wybór jednej ze 100 dostępnych dyscyplin sportowych dopasowanej do naszego treningu, a wbudowany moduł GPS daje możliwość śledzenia szczegółów naszej aktywności, bez konieczności łączenia się z telefonem. Czytelne, wodoodporne i stylowe, są niezastąpionym gadżetem dla każdej osoby, której zależy na kontrolowaniu swojej aktywności i polepszaniu sportowych wyników. 

Suunto

Suunto 9 oraz Suunto 3 fitness to dwa modele marki, które cieszą się obecnie największą popularnością. Wytrzymałe i wyposażone w wiele inteligentnych funkcji, zostały zaprojektowane z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia. Oba modele znakomicie sprawdzają się przy różnych sportach: bieganiu, jeździe na rowerze, pływaniu czy podczas treningu na siłowni. Zegarki samodzielnie opracowują plan treningowy dopasowany do naszych celów i możliwości, a w trakcie ćwiczeń informują nas czy trenujemy dostatecznie intensywnie. Modele marki Suunto monitorują naszą aktywność przez całą dobę - mierzą poziom obciążenia w ciągu dnia i jakość snu w nocy, co pozwala na utrzymanie równowagi pomiędzy aktywnością a odpoczynkiem.

Fitbit

Marka Fitbit słynie przede wszystkim z wysokiej klasy opasek fitness. Każdy monitor aktywności stworzony przez firmę wyposażony jest w zaawansowane czujniki tętna oraz algorytmy dostarczające informacji o pracy naszego serca. Zarówno model Fitbit Blaze, jak i Alta czy Charge możemy połączyć ze smartfonem, dzięki czemu na bieżąco otrzymujemy powiadomienia o połączeniach i wiadomościach tekstowych, na które możemy szybko i bez problemu odpowiedzieć. Monitory aktywności marki Fitbit, poza liczeniem spalonych kalorii czy rejestrowaniem snu, zajmują się także generowaniem statystyk w czasie rzeczywistym, dzięki którym możemy ulepszać swój trening.

Więcej o: