150 zł za założenie konta osobistego. A to tylko jeden z prezentów

materiały partnera
08.04.2019 08:32
150 zł za założenie konta osobistego - promocje w City Handlowy

150 zł za założenie konta osobistego - promocje w City Handlowy (fot. pexels)

Kolejna szansa na łatwe pieniądze za założenie konta osobistego, tym razem w banku Citi Handlowy. Osoby, które do 30 maja 2019 r. otworzą tam internetowe konto Citi Priority i będą na nie otrzymywać wynagrodzenie, zgarną premię w łącznej wysokości 150 zł. Do tego, dokonując przelewy walutowe, otrzymają zwrot części ich wartości.

Jak zgarnąć łatwo 150 zł od banku Citi Handlowy? Wystarczy do 30 maja założyć konto internetowe Citi Priority, a potem spełnić proste warunki banku.

Jak zgarnąć 150 zł w promocji City Handlowy?Jak zgarnąć 150 zł w promocji City Handlowy? fot. pexels

Jak zgarnąć 150 zł w promocji Citi Handlowy?

Zacznijmy od dosyć ważnej sprawy. Z promocji, którą tu opisujemy, mogą skorzystać wyłącznie osoby, które po 1 stycznia NIE MIAŁY w banku Citi Handlowy żadnego produktu (nie były jego posiadaczami ani współposiadaczami), a także NIE BYŁY pełnomocnikami do konta. Jeśli tego warunku nie spełniasz – oferta niestety nie jest dla ciebie.

Ale jeśli nigdy nic w banku Citi Handlowy nie miałeś, albo miałeś, ale zamknąłeś najpóźniej w 2016 r. – z promocji jak najbardziej możesz skorzystać!

Co i gdzie trzeba kliknąć? Tutaj jest link do formularza na stronie Citibanku. W nim należy wyłącznie podać swoje imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu.

Potem czekaj na telefon od konsultanta banku. Nie powinieneś czekać długo. Konsultant przeprowadzi Cię przez proces otwierania rachunku. W jego trakcie kluczowe jest – o czym z pewnością zostaniesz poinformowany – aby wyrazić zgody marketingowe. To warunek promocji!

Konto należy założyć do 30 maja 2019 r.!

Co po otwarciu konta?

Teraz najmilsza część całej operacji, czyli PIENIĄDZE! Wystarczy, że przez 5 kolejnych miesięcy (począwszy od miesiąca po otwarciu konta, czyli np. od czerwca, gdy konto założysz w maju), będziesz dostawać na konto wpłatę z tytułu wynagrodzenia, min. 2 tys. zł – a za każdy taki miesiąc otrzymasz premię 30 zł. Premia trafi na Twoje konto w kolejnym miesiącu (czyli np. premię za maj otrzymasz w czerwcu).

Jak łatwo można policzyć, za wpływ wynagrodzenia w każdym z pięciu miesięcy łącznie zdobędziesz 150 zł. Co ważne i fajne, ewentualny (odpukać!) brak wpływu w jednym miesiącu nie wyklucza z możliwości zdobycia premii w kolejnych! Czyli jeśli np. w maju nie otrzymasz wynagrodzenia (zmiana pracy, jakieś błędy itd.) to nie dostaniesz 30 zł za ten miesiąc, ale już w kwietniu, maju itd. znów możesz premię 30 zł wywalczyć!

TO WSZYSTKO! Jeśli zrobisz wszystko tak jak opisaliśmy powyżej, premię 150 zł masz w kieszeni.

A w zasadzie… to nie wszystko

Szczególnie jeśli robisz dużo przelewów walutowych (niezależnie od waluty!), spodoba Ci się także dodatkowa promocja w banku Citi Handlowy.

Przez 12 miesięcy od otwarcia konta – i również po spełnieniu w danym miesiącu warunku wpływu min. 2 tys. zł – będzie można zdobyć „premię walutową”. Bankowy regulamin promocji tłumaczy ją trochę zawile, ale najprościej rzecz ujmując chodzi o zwrot marży banku na kursie walutowym.

Przykładowo – przyjmijmy, że na rynku międzybankowym kurs EUR/PLN to 4,30. Ale – jak to w banku – cena euro jest trochę droższa, ok. 4,47 zł. Marża banku to zatem 17 gr na każdym euro. Twój przelew walutowy zostanie standardowo zrealizowany przy tym wyższym, bankowym kursie 4,47 zł, ale po jakimś czasie (do końca kolejnego miesiąca) dostaniesz premię w wysokości marży banku, czyli te przykładowe 17 gr za każde 1 euro przelewu (czyli np. 17 zł przy przelewie na 100 euro). Będzie to więc niejako wyrównanie, wskutek którego wyjdzie na to, jakbyś zrealizował przelew przy tym niższym kursie międzybankowym 4,30 zł.

Maksymalna kwota łączna przelewów, od których będą przyznawane premie walutowe, wynosi 20 tys. zł.

Ile to kosztuje?Ile to kosztuje? fot. pexels

Ile to kosztuje?

Premia za otwarcie konta i regularne wpłaty to 150 zł. De facto sporo więcej – jeśli ktoś tylko wykonuje przelewy walutowe – można zyskać na premiach walutowych. Ale – jaka jest cena za takie rarytasy? Ile kosztuje konto internetowe Citi Priority?

A więc tak – przynajmniej do końca czerwca 2021 r. (czyli jeszcze przez blisko 2,5 roku!) opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz za utrzymanie karty do konta wynosi równe i bezwarunkowe 0 zł. To także jeden z zapisów promocji!

Również darmowe będą wszystkie przelewy w złotych, realizowane z poziomu bankowości internetowej. Mowa o przelewach „standardowych”, z kolei w przypadku natychmiastowych – trzy pierwsze w miesiącu są darmowe, kolejne są płatne 10 zł (UWAGA! Od 1 lipca 2021 r. wszystkie przelewy ekspresowe mogą być płatne). Co do przelewów walutowych z poziomu internetu – przelew SEPA (czyli w euro) kosztuje 5 zł, a transfery w innych walutach to koszt 0,25 proc. kwoty przelewu (min. 10 zł, maks. 100 zł).

Bezpłatne są także wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na całym świecie. Nie liczy się kraj czy nazwa operatora bankomatu – nigdzie na świecie za wypłatę gotówki po prostu nie zapłacisz ani grosza.

Warto w miarę możliwości wszystkie najważniejsze operacje wykonywać kanałami internetowymi i mobilnymi. Obsługa w oddziale oraz w usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone jest bowiem droga. Przykładowo – realizacja przelewów (w oddziale lub poprzez CitiPhone) albo wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale kosztują aż 20 zł.

Nie ma w regulaminie promocji jakichś „nadzwyczajnych” zapisów odnośnie tego, ile trzeba utrzymywać konto internetowe Citi Priority. Po prostu – warto to robić przynajmniej tak długo, jak długo można liczyć na premie, a jeśli w tym czasie rachunek przekona nas do siebie – to może i do końca życia!

Więcej o: