Instax mini - uwiecznij najlepsze wspomnienia dzięki aparatowi natychmiastowemu!

AT
03.07.2019 17:00
Aparat Instax mini

Aparat Instax mini (fot. www.instagram.com/instax.poland)

Instax mini to jeden z najbardziej popularnych aparatów natychmiastowych, który pozwala na szybkie drukowanie zdjęć wysokiej jakości. Zobacz różne modele aparatów Instax i uwiecznij swoje wspomnienia!

Fotografia natychmiastowa zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Aparaty, które od razu drukują zdjęcia, znów wróciły do łask i stały się jednymi z najbardziej pożądanych gadżetów. Najbardziej rozpoznawaną marką kojarzoną z fotografią natychmiastową jest Fujifilm Instax, która produkuje aparaty tanie i proste w obsłudze. 

Instax mini

Najczęściej wybieranym przez użytkowników aparatem natychmiastowym jest Instax mini. Najnowsza generacja popularnej marki (Instax mini 9) jest obecnie jednym z najtańszych modeli na rynku. Elegancki i prosty w obsłudze, pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. 

Instax mini to aparat, który charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą funkcjonalnością. Wyposażony tak naprawdę jedynie tylko w dwa przyciski - jeden do włączania i wyłączania, drugi do robienia zdjęć - jest banalnie prosty w obsłudze, dzięki czemu pozwala na wykonywanie dobrych fotografii nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Aparat Instax wyposażony jest w wizjer, lampę błyskową oraz tuleję obiektywu, która umożliwia dopasowanie ekspozycji do panujących na dworze warunków. 

Kolaż / Instax mini 9 / Materiały partnerówKolaż / Instax mini 9 / Materiały partnerów fot. www.instagram.com/instax.poland

Instax cena

Sam aparat jest niedrogi (cena Instax mini 8 oraz Instax mini 9 to około 250 złotych), natomiast wkłady kosztują już stosunkowo sporo. Na dziesięć odbitek kolorowych w rozmiarze 86 × 54 mm, których obraz zajmuje powierzchnię o wymiarach 46 × 62 mm, wydamy około 30 zł, a na dziesięć czarno-białych około 40 zł. Jednak wysoki koszt wkładów Instax ma także swoje plusy. Zdjęcia natychmiastowe robimy wtedy rozważniej, a każda jedna odbitka ma o wiele większą wartość sentymentalną niż niewywołane fotografie robione smarfonem na prawo i lewo.

Aparat Instax

Nieco bardziej rozbudowanymi wersjami aparatu natychmiastowego są modele SQ10 oraz Wide 300. Fujifilm Instax SQ10 to analogowo-cyfrowa wersja, która łączy w sobie funkcje aparatu cyfrowego, ekranu LCD oraz drukarki Instax. Zdjęcia robione tym sprzętem możemy od razu wydrukować lub zapisać na karcie pamięci mikro-SD - decyzja należy do nas. Ponadto gotowe fotografie możemy obrobić jeszcze przed wydrukiem wzbogacając je o dodatkowe efekty lub wykonując kolaż łączący w sobie klika zdjęć. Instax Wide 300 to kolejna propozycja marki, która wyróżnia się przede wszystkim rozmiarem filmu. Odbitki, które uzyskamy dzięki temu modelowi będą dwukrotnie większe od tych robionych za pomocą Instax mini. Aparat Instax Wide 300 znakomicie sprawdzi się w przypadku zdjęć grupowych, bez problemu mieszcząc wszystkie osoby w kadrze. 

Kolaż / Aparat Instax / Materiały partneraKolaż / Aparat Instax / Materiały partnera fot. www.instagram.com/instax.poland

Poniżej znajdziecie także pokrowce na aparaty Instax.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • dvla

  Oceniono 3 razy 3

  Odradzam. Zdjęcia fatalne z tego pseudo polaroida. Jak 3 ksero zdjęcia. Szkoda kasy

 • joankb

  Oceniono 1 raz 1

  Promujecie to chyba czwarty albo piąty raz.
  A to badziew jest...

 • kixx

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie przekonal argument ze przez kosmiczna cene wkladow zdjecia nabjeraja wartości i sa przez nas bardzo cenione.
  Lece do sklepu

 • haniku72

  Oceniono 1 raz 1

  Fatalna jakoś zdjec. W porównaniu z polaroidami z lat 80 to jakościowe dno.

 • aramia123

  0

  Fajna zabawa, kupiłam córce - robimy zdjęcia mamy tablicę gdzie zdjęcia przyklejamy - jakość różna zależnie od oświetlenia - ale pamiątka bardzo fajna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX