Smart oświetlenie w twoim domu - poznaj produkty z rodziny Philips Hue

KS
15.01.2019 09:20
Smart oświetlenie Philips Hue

Smart oświetlenie Philips Hue (fot. Philips)

"Inteligentny" dom przestał był wymysłem rodem z filmów science-fiction i wiele rozwiązań dostępnych jest już teraz. Smart oświetlenie od Philips Hue to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą poznać nowe możliwości oświetlenia mieszkania czy biura.

Philips Hue to nowe, ciekawe podejście do oświetlenia w domu i biurze. "Inteligentne" żarówki lub lampy przeznaczone do tych pomieszczeń mogą być sterowane za pomocą odpowiednich sterowników, aplikacji na smartfon lub czy komend głosowych. Technologia Philips Hue pozwala zmieniać kolor oświetlenia w zakresie ponad 16 milionów barw! Bez trudu będzie można dopasować odpowiednie oświetlenie na imprezę czy romantyczny wieczór, a także dobrać światło do nauki lub pracy. Urządzenia przeznaczone do biur i domów pozwalają nie tylko kontrolować oświetlenie, ale również połączyć je z multimediami (muzyką, filmami, grami), dzięki czemu będzie się ono zmieniać wraz z efektami wizualnymi lub rytmem muzyki. Do dyspozycji mamy sterowanie za pomocą bezprzewodowego regulatora, aplikacji mobilnej lub z pomocą asystentów głosowych dostępnych na rynku.  

Smart oświetlenie Philips HueSmart oświetlenie Philips Hue fot. Philips Hue

Smart oświetlenie - zbędny wydatek czy praktyczny gadżet? 

Dla wielu osób "inteligentne" oświetlenie może wydawać się zbędnym gadżetem, jednak warto zauważyć zalety takiego rozwiązania. Odpowiednie lampy i żarówki mogą w prosty sposób zmienić nastrój panujący w pomieszczeniu. Światło ma duży wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Innego oświetlenia potrzebujemy podczas pracy wymagającej skupienia, a inne będzie sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi. Dzięki możliwościom, jakie dają żarówki i lampy Philips Hue łatwiej będziemy mogli wprowadzić zmiany we własnym mieszkaniu czy biurze. Dużym plusem tego rozwiązania jest również prosta instalacja systemu - wystarczy wkręcić żarówki i skonfigurować sterowanie. 

Poniżej znajdziecie przegląd rozwiązań Philips Hue. 

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 2

  Philips w tej dziedzinie jest sto lat za murzynami, przepraszam za Chińczykami z alie.. ;) Znam to z autopsji ponieważ całą hacjendę mam już "smart" całością steruje klon rapsbery pi ( orange pi zero ) gniazdka, światła wszystko sterowane przez wifi, a kosztowało mnie to grosze w porównaniu do produktów philipsa.
  Oczywiście, nie każdemu chce się robić instalację w własnym zakresie lub nie posiada odpowiedniej wiedzy technicznej tak jak ja i wtedy produkty philipsa mogą mu się przydać. Co nie zmienia faktu, że są zwyczajnie przestarzałe, jedyny plus to design.

 • the_incognito

  Oceniono 2 razy 0

  Sprawdziłem na przykładzie żarówki 9,5W - wymaga mostka Philipsa, także użycie w już istniejących instalacjach może być kłopotliwe.

 • hdtvpolska

  Oceniono 7 razy -3

  System jest rewelacyjny. Daje klimaty ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX