Ekspres ciśnieniowy poniżej 1000 zł - jaki wybrać? Przegląd

KS
31.01.2019 10:00
Ekspres ciśnieniowy poniżej 100 zł - jaki wybrać?

Ekspres ciśnieniowy poniżej 100 zł - jaki wybrać? (fot. pexels)

Szukasz niedrogiego ekspresu ciśnieniowego? Mamy dla was kilka solidnych propozycji poniżej 1000 zł. Wśród nich znalazły się zarówno klasyczne ekspresy ciśnieniowe, jak i kilka kapsułkowych.

Ekspres ciśnieniowy pozwala na przygotowywanie napoju najwyższej jakości, dzięki czemu osiągamy podobny efekt jak w profesjonalnej kawiarni. Wśród modeli ciśnieniowych najprostszym i najtańszym urządzeniem tego typu są kawiarki. Dobrą kawiarkę kupimy za około 150 zł, ale bez trudu znajdą się w sklepach również o wiele tańsze modele. Nieco drożej możemy również kupić kawiarkę elektryczną

Ekspres ciśnieniowy poniżej 1000 zł 

Miłośnicy kawy powinni zwrócić uwagę także na ekspresy kolbowe, automatyczne oraz kapsułkowe. Większość z nich jest bardzo prosta w obsłudze. Jedynie ekspresy kolbowe wymagają nieco więcej wprawy oraz poświęcenia więcej czasu na zaparzenie idealnego napoju. Jednak i te modele znajdą swoich amatorów, zwłaszcza wśród osób, które chcą cieszyć się rytuałem parzenia napoju. 

W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań powinniśmy zwrócić uwagę także na to, czy ekspres posiada młynek do kawy, system lub dyszę do spieniania mleka, płytę do podgrzewania filiżanki oraz regulowaną wysokość podstawki. Poniżej 1000 zł znajdziemy kilka naprawdę solidnych i wartych polecenia modeli. 

Więcej o: