Ekspres kapsułkowy do kawy - który wybrać? Szukamy najlepszego modelu

Redakcja
01.02.2019 12:15
Nescafe Dolce Gusto

Nescafe Dolce Gusto (Fot. Nescafe)

Ekspresy kapsułkowe cieszą się popularnością, ponieważ pozwalają szybko i łatwo przygotować smaczny napój, w tym kawy smakowe, gorącą czekoladę i wiele innych. Porównaliśmy ofertę czołowych producentów.

Ekspresy kapsułkowe Krups

 • Krups Dolce Gusto

Ekspresy kapsułkowe Dolce Gusto przygotowane dla Nescafe wyróżniają się na rynku znakomitym designem, który został nagrodzony w kilku plebiscytach. W ofercie znajdziemy 4 modeli, które różnią się przede wszystkim wyglądem, poziomem automatyzacji oraz ceną. Krups Dolce Gusto przygotowują kawę pod ciśnieniem 15 barów.

 • Krups Nespresso

Krups Nespresso to seria ekspresów, która pozwala przede wszystkim na przygotowywanie espresso pod ciśnieniem 19 barów. Krups Nespresso Essenza Mini - tańszy model dostępny jest bez spieniacza do mleka. Ekspresy dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać model najlepiej pasujący do naszej kuchni. 

Ekspresy Bosch Tassimo 

Bosch Tassimo to ekspresy, które pozwolą na przygotowanie napojów kawy Jacobs czy gorąca czekolada Milka i Oreo. Tańsze modele ekspresów są idealne dla miłośników espresso i małej czarnej. Większość modeli dostępnych w ofercie przygotowuje napoje pod ciśnieniem 3,3 barów i wyposażona jest w system automatycznego czyszczenia. W kolekcji Tassimo znajdziemy ekspresy w różnych kolorach, a wszystkie modele są kompaktowe, dzięki czemu nie zajmują w kuchni wiele miejsca. 

Ekspresy DeLonghi Nespresso

DeLonghi to włoska marka, która znana jest z wysokiej jakości sprzętów kuchennych, w tym ekspresów. Podczas przygotowywania ekspresów kapsułkowych marka współpracuje z Nespresso, dzięki czemu jest w stanie zaoferować produkty najwyższej jakości. Większość modeli jest droższa niż te będące w ofercie u innych producentów, jednak znaleźć można także niewielki, stylowe modele w okolicy 350 zł. Droższe modele wyposażone w dyszę do spieniania mleka do kupienia są w okolicy 1000 zł.

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • kchc

  Oceniono 4 razy 4

  Trzy firmy. Naprawdę oszałamiający przegląd.

 • x2468

  Oceniono 1 raz 1

  Uważam ze powinien być zakaz produkcji i sprzedażny ekspresów kapsułkowych które są źródłem wielkich gór nienadających się do recyklingu śmieci..

 • real-meh

  Oceniono 1 raz 1

  Wiecie ile te kapsułki plastikowego odpadu produkują?

 • jurekwy

  0

  Problem nie w ekspresach, ale w jakości kapsułek z kawą. Kapsułki nie są kompatybilne. Z tych trzech firm najlepszą kawę ma Tchibo. Mocna dobra kawa. Mleczne kawy, pieniące się kawy to raczej trudno nazwać kawa
  bardziej napój mleczny z dodatkiem kawy. (Dolce Gusta i Nespresso). Kapsułki są wygodne w użyciu, ale to drogie kawy (ceny w ciągu 4 lat poszły w górę o 50-60%.

 • radgalez

  0

  Keuriga w PL nie sprzedaja?

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 9 razy -5

  Ekspres kapsułkowy nie ma sensu. Jak masz wolne 400zł to lepiej kupić tani ciśnieniowy, jak nie masz to chociaż kawiarkę za 30zł. Do tego ręczny młynek żarnowy , w którym zmielisz ulubioną kawę. Jak jesteś leniwy to pij rozpuszczalną - to prawie to samo co z kapsułki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX