Czy warto kupić fotel gamingowy? Mamy modele w różnych przedziałach cenowych

Karolina Kielak
24.07.2021 12:00
Fotel gamingowy - czy warto i na co zwrócić uwagę przy wyborze

Fotel gamingowy - czy warto i na co zwrócić uwagę przy wyborze (fot. shutterstock)

Coraz więcej osób przekonuje się, że fotel gamingowy to dobra inwestycja. Jest ergonomiczny i wygodny, a dzięki temu wpłynie pozytywnie na zdrowie kręgosłupa nawet podczas wielogodzinnych sesji przy komputerze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając fotel gamingowy.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Krzesła dla graczy nie należą do najtańszych, ale ich kształt jest projektowany tak, by zapewnić najwyższą wygodę nawet podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem. Różnorodność produktów na rynku jednocześnie pozwala na znalezienie modelu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Przez zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Fotel gamingowyFotel gamingowy Fot. Shutterstock

  • Konstrukcja i jakość wykończenia - warto zwrócić uwagę na solidność wykonania fotela oraz jakość zastosowanych materiałów. Fotele w obiciu z materiału tekstylnego są mniej śliski, a ciało się do nich nie przykleja; z kolei fotele ze skóry ekologicznej będą łatwiejsze w czyszczeniu. Najdroższe modele mogą być również wykończone w skórze naturalnej. 
  • Wysokość i kształt oparcia - to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ fotel powinien być dopasowany do naszego wzrostu. Oparcie powinno być lekko wygięte na kształt litery "S" żeby lepiej dopasować się do kształtu pleców, być wyposażone w poduszkę, którą możemy podeprzeć kręgosłup w okolicy lędźwiowej oraz regulowany zagłówek.
  • Podłokietniki - na ergonomię będą  wpływać również regulowane podłokietniki. W większości modeli możemy zmieniać ich położenie w kilku osiach.
  • Siedzisko - podobnie jak oparcie powinno być dopasowane do naszego wzrostu i wysokości biurka. W większości foteli będzie ono regulowane, a osoby niskie w niektórych krzesłach mogą skorzystać z dodatkowego podnóżka, tak by stopy swobodnie opierały się.
  • Maksymalne obciążenie i wymiary fotela gamingowego - to ważne parametry, które wpłyną nie tylko na wygodę, ale również nasze bezpieczeństwo. 

Fotele do 500 złotych 

Fotele dla graczy - popularni producenci

Na rynku wyróżnia się kilku producentów foteli dla graczy. Wśród nich warto wyróżnić chociażby takie marki jak Diablo, SPC Gear czy Akracing. Niektórzy producenci akcesoriów gamingowych również ma w swojej ofercie fotele. Fotele dla graczy znajdziemy również w ofercie niektórych sklepów meblowych, np. IKEA. 

Fotel gamingowy - czy warto? 

Fotele gamingowe przestały już służyć jedynie graczom i coraz częściej wybierają je również osoby po prostu pracujące wiele godzin przed komputerem. Producenci szukają najlepszych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem na przetestowanie wygody takiego fotela jest udanie się sklepu i wypróbowania go. Kiedy już będziecie pewni, że fotel dla graczy jest dla was, warto porównać ceny poszczególnych modeli w internecie. Wiele osób przesiadając się z tradycyjnego krzesła biurowego na taki fotel bardzo pozytywnie opisuje zmianę. Jeżeli spędzacie przed komputerem codziennie wiele godzin, to taki fotel może być doskonałym rozwiązaniem niemal w pełni minimalizującym dyskomfort dla pleców czy barków. 

Fotele powyżej 500 złotych 

Więcej o: