Zdalnie sterowane pojazdy: samochody, samoloty, ciężarówki, LEGO i inne

KS
14.02.2019 08:30
Zdalnie sterowane pojazdy

Zdalnie sterowane pojazdy (fot. shutterstock)

Zdalnie sterowane pojazdy przyciągają zapaleńców w każdym wieku, a niektóre modele posiadają na tyle zaawansowane systemy sterowania, że wymagają sporych umiejętności. Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji dla osób w każdym wieku.

Zdalnie sterowane samochody

Sterowane samochody występują w wielu wersjach, dzięki czemu w zależności od naszych upodobań będziemy mogli znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania. Warto wiedzieć, że poza modelami przeznaczonymi głównie dla dzieci, na rynku znajdziemy bardzo zaawansowane zdalnie sterowane pojazdy. Najwyższej jakości sterowane auta są miniaturowymi kopiami oryginalnych modeli najbardziej znanych marek. Do kupienia są zarówno samochody, które sprawdzają się na płaskiej powierzchni (on-road), jak i do driftu, off-road - skoczne buggy i trucki. 

Zdalnie sterowane samochodyZdalnie sterowane samochody fot. materiały partnera

Inne zdalnie sterowane pojazdy

Wśród modeli przeznaczonych dla najmłodszych poza samochodami można znaleźć także samoloty, łodzie, traktory czy inne maszyny rolnicze. Z kolei wśród zdalnie sterowanych pojazdów skierowanych dla starszych pasjonatów nie zabraknie np. czołgów będących repliką modeli z II Wojny Światowej, samolotów i innych pojazdów latających z zaawansowanym systemem sterowania czy dronów

Inne zdalnie sterowane pojazdyInne zdalnie sterowane pojazdy kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Sterowane zestawy konstrukcyjne

Modele do własnoręcznego złożenia z elementami pozwalającymi na późniejsze programowanie lub zdalne sterowanie to ciekawa propozycja, która przyciągnie osoby w różnym wieku. Warte uwagi są np. zestawy klocków pozwalających na zamontowanie sterowania. Takie modele znajdziemy np. w serii LEGO Technic, LEGO Mindstorms czy LEGO Boost - ten ostatni skierowany jest dla młodszych odbiorców. Poza duńskimi klockami na rynku znajdziemy również wiele innych propozycji zestawów konstrukcyjnych ze zdalnym sterowaniem, które przeznaczone są dla pasjonatów w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. 

Sterowane zestawy konstrukcyjneSterowane zestawy konstrukcyjne kolaż redakcja, fot. materiały partnerów, LEGO

Więcej o: