Dobra suszarka do włosów - jaką wybrać i na co zwracać uwagę? Przegląd

KS/AZ
07.02.2020 14:00
Dobra suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów (fot. shutterstock)

Suszarka do włosów to jeden z podstawowych sprzętów, który większość z nas ma w domu. Jednak wybór najlepszej suszarki, która nie zniszczy włosów i będzie służyć przez długi czas, może być nie lada wyzwaniem.

Najlepsza suszarka do włosów - wybór redakcji

Jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale wybraliśmy dla was pięć, którymi naszym zdaniem warto się zainteresować. 

Suszarka Philips SenseIQ 

 • Jonizacja: tak
 • Moc: 1800 W
 • Zimny nawiew: tak
 • Dyfuzor: tak
 • Koncentrator: tak

Naszą pierwszą propozycją jest suszarka Philips SenseIQ BHD827/00, która skraca czas suszenia włosów nawet o 1/3. W zestawie znajdziecie: 3 nasadki: koncentrator, masażer, dyfuzor. Suszarka ma 5 cyfrowo zaprogramowanych trybów suszenia.
Jej zaletą jest suszenia włosów, ale nie ich wysuszanie. Nawet przy codziennym suszeniu twoje włosy będą zdrowe i nawilżone. Ten model suszarki Philips bada temperaturę włosów i dostosowuje parametry suszenia tak, aby włosy zachowały do 95% naturalnego nawilżenia. Za sprawą końcówki masującej poczujesz się jak w salonie fryzjerskim. Możesz się zrelaksować podczas, gdy suszarka Philips SenseIQ będzie czuwać, czy siła suszenia jest odpowiednia dla twojej skóry głowy i włosów. Dzięki temu urządzeniu nie tylko w krótkim czasie wysuszysz włosy, unikniesz suchych i zniszczonych końcówek, ale także ułożysz je i wymodelujesz. 

Suszarka do włosówSuszarka do włosów Fot. Philips

Remington Pro-Air Shine 

 • Jonizacja: tak
 • Moc: 2300 W
 • Zimny nawiew: tak
 • Dyfuzor: tak

Nasz drugi typ to uniwersalna suszarka o dużej mocy, która bez trudu poradzi sobie z każdymi włosami. Wyposażona w wiele najpraktyczniejszych funkcji dodatkowych będzie świetną pomocą przy codziennym suszeniu czy modelowaniu włosów. Dodatkowym plusem jest świetny stosunek ceny do jakości.

Remington Your Style

Remington Your StyleRemington Your Style fot. materiały producenta

 • Jonizacja: tak
 • Moc: 2300 W
 • Zimny nawiew: tak
 • Dyfuzor: tak

Kolejna solidna propozycja od marki Remington wyposażona jest w aż 3 dodatkowe nakładki, które umożliwiają łatwiejsze stylizowanie włosów. Na rynku wyróżnia ją przede wszystkim końcówka Root Boost, która pozwala na uzyskanie większej objętości włosów.

Babyliss 6000 E Pro

Babyliss 6000 E ProBabyliss 6000 E Pro fot. materiały producenta

 • Jonizacja:tak
 • Moc: 2200 W
 • Zimny nawiew: tak
 • Dyfuzor: tak

To z kolei najdroższa polecana przez nas suszarka, jednak użytkownicy są zgodni, że jest to produkt wart swojej ceny. Babyliss to marka ceniona także przez profesjonalnych fryzjerów, dlatego mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości. 

Dobra suszarka do włosów - czyli jaka?

Warto na początku zastanowić się czy warto inwestować w droższą suszarkę? Naszym zdaniem tak, ponieważ suszarka do włosów złej jakości będzie niszczyć włosy, prowadzić do ich przesuszenia, puszenia się czy elektryzowania. Warto więc zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów przez zakupem odpowiedniego modelu.

 • Moc suszarki - wpływa na to, jak szybko uda nam się wysuszyć włosy. W przypadku długich, mocnych włosów możemy sięgnąć po model o mocy 1600-2000 W. W przypadku krótkich i delikatnych włosów lepiej postawić na model o mniejszej mocy. 
 • Regulacja temperatury - suszenie suszarką zawsze negatywnie wpływa na kondycję włosów, dlatego zaleca się, by wykorzystać głównie nawiew chłodniejszego powietrza. Z tego powodu możliwość regulacji temperatury suszenia będzie jedną z ważniejszych funkcji suszarki. Chłodne powietrze również doskonale utrwala wcześniej wymodelowane fryzury.
 • Regulacja siły nawiewu - wraz z regulacją temperatury pozwala najlepiej dopasować suszenie do kondycji i długości naszych włosów.

Poza podstawowymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę planując zakup suszarki, można również wziąć pod uwagę cechy jej budowy. 

 • Powłoka ceramiczna i turmalinowa - w nowych modelach suszarek często możemy się spotkać z takimi rozwiązaniami. Pierwsze pozwala na bardziej równomierne rozłożenie temperatury w czasie suszenia, dzięki czemu włosy są mniej narażone na uszkodzenia. Z kolei turmaliny wytwarzają jony ujemne, które pomagają zamykać łuskę włosa, co również zmniejsza ryzyko uszkodzeń. 
 • Budowa uchwytu - może on być antypoślizgowy lub składany.
 • Kabel - warto zwrócić uwagę na jego długość, by wygodnie korzystać z suszarki. 
 • Dodatkowe wyposażenie - niektóre dostępne na rynku modele dodatkowo wyposażane są np. w dyfuzor, koncentrator, nakładki prostujące lub do formowania loków. 

Suszarka do włosów z jonizacją

Coraz więcej modeli wyposażanych jest dodatkowo w jonizator powietrza. Wytwarzane przez niego jony ujemne mają za zadanie neutralizować powstające w czasie jony dodatnie, które otwierają łuski włosów - to sprawia, że stają się one bardziej podatne na łamanie, szorstkie i matowe. Jonizator zamyka łuski włosa, dzięki czemu nie elektryzują się one i łatwiej jest je ułożyć. 

Suszarka do włosówSuszarka do włosów fot. shutterstock

Suszarka do włosów opinie

Suszarki do włosów kilku producentów cieszą się wyjątkowo dobrymi opiniami. Wśród przodujących marek warto wyróżnić Rowentę czy BaBylis, które oferują wiele modeli o różnej funkcjonalności, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Na rynku znajdziemy oczywiście również suszarki popularnych producentów AGD i RTV, którzy także oferują modele dobrze oceniane przez kupujących. Warto wspomnieć chociażby takie marki jak Bosch, AEG, Severin, Zelmer czy Siemens. 

Profesjonalna suszarka do włosów

Suszarki dla profesjonalistów, przeznaczone do salonów fryzjerskich, różnią się od popularnych przede wszystkim wytrzymałością silnika - musi on skutecznie działać przez długi czas, często bez przerwy. Są również często większe i mają dłuższy przewód, by łatwiej nimi operować. Głównymi producentami profesjonalnych suszarek do włosów są BaByliss, Efalock, Vidal Sassoon czy Parlux. 

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: