Zorganizuj swoje miejsce pracy - sprzęt i akcesoria do biura lub gabinetu

KS
25.02.2019 10:10
Zorganizuj swoje miejsce pracy

Zorganizuj swoje miejsce pracy (fot. pexels)

Dobrze zorganizowane miejsce pracy to jeden z podstawowych elementów, który wpływa na naszą efektywność podczas realizacji codziennych zadań. Odpowiednio dobrany sprzęt - komputer, monitor, akcesoria biurowe - to ogromne wsparcie dla własnej działalności. Wybraliśmy przykładowe propozycje.

Monitor do komputera

Monitor to jeden z podstawowych elementów wyposażenia biura i decydują się na niego osoby pracujące zarówno przy komputerach stacjonarnych, jak i laptopach. Do pracy biurowej wystarczy mniejszy monitor - wiele osób decyduje się na zakup niedrogiego 19 lub 22-calowego modelu. Tutaj możecie przeczytać nasz dokładny poradnik, jak wybrać monitor dopasowany do swoich potrzeb, a poniżej nasze propozycje solidnych monitorów do pracy biurowej. 

Mysz i klawiatura

Dla wielu osób zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów wyposażenia stanowiska komputerowego. Solidna, wygodna mysz przyda się także użytkownikom laptopów. Polecamy zainwestować w dobrej jakości akcesoria komputerowe, ponieważ zauważycie znaczą poprawę komfortu pracy. Wybraliśmy dla was zarówno myszy i klawiatury przewodowe, jak i bezprzewodowe. 

Akcesoria do laptopów

Dla osób, które pracują głównie w trasie lub często muszą zabierać ze sobą laptop na spotkania, wybraliśmy kilka praktycznych akcesoriów. Warto wspomnieć tutaj np. o torbie na laptop, która powinna być reprezentatywna. Skórzana, elegancka teczka czy torba będzie dobrym uzupełnieniem biznesowego wizerunku, a jak pierwsze wrażenie w kontaktach biznesowych jest bardzo ważne. 

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

Drukarki laserowe, atramentowe, proste sprzęty czy zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne - wybór do biura powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Na pewno możemy polecić drukarkę ze skanerem lub xero, ponieważ oba te sprzęty są bardzo często używane w biurach i domowych gabinetach. W zależności od wielkości firmy czy ilości zatrudnionych osób, można pomyśleć nad dużym biurowym urządzeniem, lub mniejszym, takich jak używane są w domach. 

Meble biurowe i pozostały sprzęt

Wśród wyposażenia biura powinna znaleźć się również niszczarka, ale jej wybór również powinien być podyktowany rozmiarem biura oraz naszymi potrzebami. Jeśli mamy małe biuro lub gabinet i chcemy zaoszczędzić na ilości sprzętu, warto rozważyć zakup komputera All-In-One oraz dobrać do niego urządzenie wielofunkcyjne, które spełni rolę drukarki, skanera, faxu oraz xero. W niektórych biurach przyda się takze projektor, telefon stacjonarny itp. Również meble biurowe powinniśmy wybierać starannie, ponieważ wpływają znacząco na komfort naszej pracy. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • anitani

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie koszmarki.

 • allegropajew

  Oceniono 1 raz -1

  Doskonałym, tanim monitorem jest np. Dell U2415. 1920x1200 na DisplayLinku. Do tego hub USB 3.0 (5 gniazd, z czego 2 2.1A). Dałem 1199 w 2017. Kolory idealne bez kalibracji. Mam nadzieję, że jeszcze jest, bo potrzebuję kolejny.
  Rozważałem jeszcze U2716 (2540x1600), ale po testach brytyjskich absolutnie odrzuciłem.
  Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX