Na czym słuchać muzyki? Przegląd odtwarzaczy i innych akcesoriów

KS
30.12.2019 09:30
Na czym słuchać muzyki?

Na czym słuchać muzyki? (fot. shutterstock)

Mimo popularności radia internetowego czy takich serwisów jak Spotify, odtwarzacze CD, gramofony i radioodtwarzacze wciąż cieszą się popularnością. Szukasz sprzętu do odtwarzania ulubionych utworów? Wybraliśmy kilka propozycji.

Odtwarzacze CD i miniwieże

Miłośników tradycyjnych CD wciąż nie brakuje, dlatego odtwarzacze i miniwieże wciąż cieszą się sporą popularnością. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na obsługiwane przez urządzenie formaty audio, moc wzmacniacza i głośników oraz złącza. Port USB pozwoli podpiąć pendrive, z którego będziemy mogli odtwarzać pliki MP3 lub FLAC. Miniwieże i odtwarzacze oferują obecnie często wiele funkcji dodatkowych, jak odtwarzanie płyt DVD, łączność ze smartfonem czy możliwość odtwarzania radia internetowego. 

Radioodtwarzacze

Prosty w obsłudze radioodtwarzacz wciąż jest jednym z popularniejszych sprzętów do odtwarzania muzyki z płyt CD, kaset magnetofonowych czy radia. Coraz więcej modeli oferuje również możliwość odtwarzania muzyki z pendrive'a czy odbieranie jej z urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem bluetooth. Dużym plusem tego typu sprzętów jest także ich mobilność, dzięki czemu możemy zabrać je ze sobą np. na wyjazd. 

Gramofony

Gramofony w ostatnich latach zyskują na popularności i ponownie wracają do łask. W sklepach znajdziemy zarówno bardzo proste modele dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką z płyt winylowych i nie mają dużych oczekiwań, jak i sprzęty dla najbardziej wymagających melomanów. Wysokiej klasy gramofon to spory koszt, jednak na początek można zainteresować się modelami za ok. 500 zł.

Przenośne radioodbiorniki

Małe, przenośne radioodbiorniki to świetna opcja do biura, na działkę czy do postawienia w kuchni lub w pokoju dziecka. Lekkie, proste w obsłudze - pozwolą cieszyć się ulubionymi audycjami radiowymi w niemal dowolnym miejscu. Większość z nich działa również bezprzewodowo, dzięki czemu możemy wziąć je ze sobą w trasę lub cieszyć się muzyką np. podczas imprezy w ogrodzie. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • sir.fred

  Oceniono 14 razy 14

  W porównaniu z tym starociem na zdjęciu na głównej, dzisiejsze radioodtwarzacze mają gó...any design.

 • jeszw

  Oceniono 9 razy 9

  Współczesny obły radioodtwarzacz to najgorszy szajs do słuchania muzyki. Duźo lepsze są radioodtwarzacze, nawet z lat siedemdziesiątych. Da się kupić dobrze utrzymane egzemplarze na allegro i olx. A nawet niekiedy pozorny szrot z niemiec da sie odtworzyć na cacko

 • avensis77

  Oceniono 14 razy 8

  Muzykę dobrze słychać na dobrym sprzęcie z dużymi głośnikami i z porządnym wzmacniaczem. Te tranzystorki nadają się co najwyżej na piknik u babci (pod warunkiem, że jest głucha).

 • piss-ass

  Oceniono 5 razy 5

  Piękny i solidny sprzęt grający, podobnie jak samochody, przestał być produkowany tak około przełomu wieków. Rzadkich i bardzo drogich wyjątków od tej reguły nie mam tu na względzie.

 • mistermadmat

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystko co poazaliście to gów no , jedyny szrtos to magneciak a gównej ikony .

 • twstyropian

  Oceniono 3 razy 3

  jeden szajs. GDZIE SA NORMALNE PLASKIE RADIA ? NIE MA. UNITRA SPRZED 40 LAT JEST 100 X LEPSZA NIZ TO G W NO.

 • kayll

  Oceniono 3 razy 3

  nigdzie nie mozna kupic radia plaskiego, "gettho bloster" takie radio nie zajmuje miejsca i jednym ruchem mozna przeniesc. to co jest w sklepach to go wno

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 2 razy 2

  Muzyki najlepiej słucha sie na kanapie - leżąc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX