Zadbaj o zarost - maszynki do golenia, trymery i kosmetyki pielęgnacyjne

KS
07.03.2019 10:30
Zadbaj o zarost

Zadbaj o zarost (fot. shutterstock)

Zadbany zarost niewątpliwie może dodać mężczyźnie klasy i bardzo korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Najważniejsze jednak, by nie zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji brody czy wąsów. Wybraliśmy dla was kilka pomocnych akcesoriów i kosmetyków.

Elektryczne maszynki do golenia

Elektryczna maszynka do golenia z powodzeniem zastąpi jednorazowe, ale ważne jest, by dobrać odpowiednią maszynkę do typu swojego zarostu oraz dopasowaną do naszych potrzeb. Golarki rotacyjne sprawdzają się przy twardym i sztywnym zaroście, a samo golenie przebiega szybciej niż w przypadku golarki foliowej. Z kolei golarki foliowe, mimo że są tańsze, pozwalają na dokładniejsze golenie. Dobrze radzą sobie przede wszystkim, jeśli zarost rośnie w jednym kierunku. 

Elektryczne maszynki do goleniaElektryczne maszynki do golenia kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Trymery do brody

Trymery do brody świetnie sprawdzają się, jeśli zależy nam na przystrzyżeniu i modelowaniu kształtu zarostu. Pod względem budowy są podobne do strzyżarki do włosów, są jednak mniejsze i mają ostrza umieszczone bliżej siebie, dzięki czemu zapewniają dokładne golenie i nie podrażniają skóry twarzy. Decydując się na zakup trymera, należy zwrócić uwagę na rodzaj ostrzy oraz możliwość regulacji długości cięcia. Warto także zastanowić się na trymerem z wymiennymi końcówkami. 

Trymery do brodyTrymery do brody kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Kosmetyki do pielęgnacji brody i zarostu

Jeżeli decydujemy się na zapuszczenie brody lub noszenie modnego zarostu, to warto również zainwestować w odpowiednie kosmetyki do jego pielęgnacji. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o szamponie do brody, odpowiednim żelu lub mydle, które pozwolą na czyszczenie włosów. Aby broda prezentowała się dobrze, warto pomyśleć także o odżywce i olejku. O skórę twarzy zadba odpowiednio dobrany tonik. Do najczęściej polecanych producentów kosmetyków do pielęgnacji brody należą np. Brighton Beard, Clubman, Dapper Dan, Dear Beard, Reuzel, Pomp&Co czy Cyrulicy. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • eligiusz_podchrapek

    Oceniono 1 raz 1

    OK, ale tylko profesjonalne, żeby na lata starczyło. Mosera używam, bo podpatrzyłem u fryzjera. Pewnie są inne profesjonalne. Nie kupuję już żadnego g. po taniości. Przy trymowaniu brody raz w tygodniu, jedno ładowanie starcza na 6-9 miesięcy, a ostrza po 10 latach były dobre. Nie wiem, jak dalej, bo kupiłem nowy trymer ;)

  • cygnus_x1

    0

    Cudny tekst. Składa się z samych linków do reklam! Gratuluję inwencji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX