Akcesoria do smartfonów - wybraliśmy praktyczne gadżety, które warto mieć

BA/KS
12.07.2019 15:00
Akcesoria do smartfonów

Akcesoria do smartfonów (fot. pexels)

Powerbanki, słuchawki, karty pamięci - przygotowaliśmy przegląd praktycznych akcesoriów do smartfonów, które mogą się przydać.

Etui na smartfon

Etui na smartfon to jeden z podstawowych akcesoriów, który warto mieć, zwłaszcza jeśli inwestujemy w telefon z górnej półki cenowej. Warto wiedzieć, że tańsze etui niekoniecznie ochroni ekran smartfona, dlatego dobrze wybrać lepszej jakości obudowę na telefon. Dla osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, polecamy wzmacniane, "pancerne" etui na smartfon. Poniżej znajdziecie klika naszych propozycji, na jakie modele warto zwracać uwagę. 

Słuchawki do smartfona

Wiele osób nie wyobraża sobie swojego dnia bez muzyki i stąd polecamy zainwestować w dobrej jakości słuchawki. Warto pomyśleć o słuchawkach nausznych, które zapewniają często lepszą jakość dźwięku. A jeśli zależy wam na mobilności - możecie wybrać model składany. Ciekawym rozwiązaniem są również słuchawki bezprzewodowe. Wśród naszych propozycji poniżej znalazło się kilka modeli zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, dousznych i nausznych. 

Ładowarka indukcyjna

Ładowarki indukcyjne to propozycja, która ma zastąpić tradycyjne ładowanie, ale należy mieć na uwadze, że wciąż wiele telefonów nie obsługuje tej technologii. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem tego typu produktu, to warto wiedzieć, że  producenci korzystają z dwóch standardów: "Qi" i "PMA". Ten pierwszy zobaczymy w telefonach Apple, Xiaomi czy LG, a ten drugi głównie w urządzaniach Samsunga i w niektórych smartfonach od LG.

Jaki smartwatch do smartfona?

Ciekawym gadżetem, który może być przedłużeniem smartfona będzie również smartwatch. W zależności od wybranego przez nas modelu, "inteligentny" zegarek może oferować różne funkcje - monitorować naszą aktywność, wysyłać powiadomienia z aplikacji, notyfikować o przychodzących połączeniach, a nawet wyświetlać wiadomości SMS. Większość dostępnych na rynku smartwatchów bez problemu współpracuje z telefonami na systemie Android. 

Powerbank do ładowania smartfona

Mimo tego że w wielu miejscach bez większego problemu można naładować smartfon, to powerbank zdecydowanie jest przydatnym urządzeniem. Świetnie sprawdzi się przede wszystkim w podróży. Najważniejszym parametrem przy wyborze powerbanka jest jego pojemność wyrażona w mAh. Jeśli chcemy naładować baterię smartfona do pełna, to pojemność powerbanka powinna być ok. 50% wyższa niż pojemność baterii w telefonie. Tak duża strata energii podczas ładowania wynika z tego, że większość powerbanków ma niższe napięcie niż jest wymagane do naładowania baterii telefonu. 

Karta pamięci do smartfona

Większość smartfonów na rynku pozwala rozbudować pamięć wewnętrzną o dodatkową kartę pamięci. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, czy zabraknie nam miejsca na zdjęcia, filmy, muzykę czy aplikacje. Przed zakupem, należy sprawdzić jaką maksymalną pojemność pamięci obsługuje nasz smartfon. 

Selfie stick i gimbal

Na koniec coś dla miłośników selfie czy nagrywania filmów. O ile selfie stick jest już dobrze znany na rynku, to stabilizatory obrazu do niedawna były raczej gadżetem do nagrywania profesjonalnych filmów. Dzisiaj również amatorzy coraz częściej sięgają po gimbale. Gimbal to stabilizator obrazu do kamery, ale wiele z tych dostępnych na rynku świetnie współpracuje również ze smartfonami. Zarówno gimbal jak i seflie stick przyda się wszystkim, którzy chcą poprawić jakość swoich zdjęć czy filmów, np. z wakacji czy.

Więcej o: