Jaką wyrzutnię Nerf wybrać? Dla kogo są i czy w ogóle warto? Przegląd modeli

KS
03.04.2019 10:00
Jaką wyrzutnię Nerf wybrać?

Jaką wyrzutnię Nerf wybrać? (fot. Hasbro)

Wyrzutnie Nerf to najpopularniejsze zabawki tego typu, które przyciągają nie tylko dzieci i nastolatków. Również wielu dorosłych świetnie się przy nim bawi, organizując turnieje i bitwy z Nerfami.

Wyrzutnie Nerf - dla kogo?

Wydawać by się mogło, że wyrzutnie strzałek to zabawa jedynie dla chłopców. Jednak ogromna oferta wyrzutni Nerf od Hasbro pokazuje, że zainteresowanych zabawą jest znacznie więcej osób. Na rynki znajdziemy kolekcje dla dziewcząt czy inspirowane popularnymi tytułami gier, jak Star Wars, Fortnite czy Overwatch. Nie zabraknie również wydarzeń, w których mogą brać udział nastolatkowie i dorośli. Organizowane są bitwy, turnieje i wiele innych imprez dla miłośników wyrzutni Hasbro. 

Wyrzutnie Nerf - dla kogo?Wyrzutnie Nerf - dla kogo? fot. Hasbro

Jakiego Nerfa kupić - TOP 3 redakcji

Nerf AccuStrike Falconfire

Nerf AccuStrike FalconfireNerf AccuStrike Falconfire fot. materiały producenta

Główne cechy:

 • lekki i poręczny
 • strzela szybko i precyzyjnie
 • ładowany od góry
 • magazynek pod lufą, na 2 darty Elite Accustrike

Idealna propozycja dla miłośników szybkiej akcji. Zaprojektowany tak, by strzelać szybko i celnie, także na większe odległości. Jest przy tym stosunkowo niewielki, a dzięki temu bardzo poręczny.

Nerf Elite Rapidstrike

Nerf Elite RapidstrikeNerf Elite Rapidstrike fot. materiały producenta

Główne cechy:

 • pistolet z wyrzutnią
 • możliwość rozbudowania o dodatkowe akcesoria 
 • w zestawie 18 strzałek N-Strike Elite
 • strzelają na odległość ponad 20 metrów

Jedna z najszybszych, w pełni automatyczna wyrzutnia Nerf. Posiada wymienny magazynek typu Clip System na 18 strzałek oraz regulowana kolbę, która zapewnia dodatkową stabilność podczas celowana. Dodatkowo możemy dołożyć do niej dodatkowe akcesoria, celownik czy uchwyty, dzięki 5 szynom taktycznym. 

Nerf N-Strike MEGA Mastodon

Nerf N-Strike MEGA MastodonNerf N-Strike MEGA Mastodon fot. materiały producenta

Główne cechy:

 • zasięg do 23 m
 • wyrzutnia automatyczna
 • wyposażony w rączkę do trzymania
 • posiada regulowany pas do przewieszenia przez ramię

Mega Mastodon to pierwszy zmotoryzowany Nerf Mega Blaster. Jest naprawdę masywny i ma duży zasięg, dzięki czemu oferuje mnóstwo świetnej zabawy. Broń oferuje niesamowitą szybkość wystrzału pocisków Mega Whistler

Nerf dla dzieci

Wbrew pozorom oferta skierowana do najmłodszych wcale nie jest najobszerniejsza. Dla dzieci ważne jest, by wyrzutnia była niewielkich rozmiarów i łatwa w przeładowaniu. Warto polecić takie modele, jak Nerf Firestrike, który posiada specjalny uchwyt do naciągania, co stanowi spore ułatwienie, a dodatkowo ma celownik laserowy. Również ceny takich Nerfów są niższe - zaczynają się od ok. 30 zł. 

Wyrzutnie Nerf kupić - rodzaje, co dla kogo?

Wszystkie wyrzutnie Nerf można podzielić ze względu na ich rozmiar, serię lub typ. Na rynku znajdziemy np. pistolety, karabiny maszynowe, automatyczne i snajperskie, wyrzutnie na strzałki, kusze oraz łuki. Poszczególne modele będą różnić się również używanymi strzałkami - większość modeli obsługuje strzałki Nerf Elite, ale jest również seria wykorzystująca Nerf MEGA. Nerfy dzielimy również ze względu na rozmiar i typ przeładowania - automatyczny, ręczny lub na baterię. 

Wspomnieliśmy już, że dla dzieci najlepszą propozycją będzie Nerf Firestrike - niewielki i łatwy w obsłudze. Dla starszych osób, które chcą zacząć swoją przygodę z Nerfami polecamy Nerf Elite Disruptor (przeładowywany ręcznie) lub zasilany na baterie Nerf Stryfe. Do najpopularniejszych modeli należą np. Nerfy Hyperfire i Rapidstrike (najszybsze automatyczne wyrzutnie Nerf), Nerf Doominator, Nerf Rotofury, Buzz Bee Master-Tek czy Alpha Trooper. W ofercie znajdziemy również liczne akcesoria do Nerfów. 

Jakiego Nerfa kupić?Jakiego Nerfa kupić? kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Komentarze (11)
Zaloguj się
 • swieta-panienka

  Oceniono 15 razy 11

  Komuś nieźle mózg skasowało.
  Tak prymitywnej reklamy udającej artykuł dawno nie widziałam. Do tego jeszcze ten link na stronie głównej.
  Czy wyście wszyscy już zidiocieli?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Dla prymitywów.
  Miało tak być, że nie ma w cywilizowanych krajach zabawek typu broń.

 • witek7205

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepiej żadnej. Większość po krótszym lub dłuższym czasie się zacina. Wszystkie te których mechanizm polega na wypychaniu lotki uderzeniem w jej tył czy to sprężyną czy też powietrzem krzywią i niszczą lotki. Już lepiej sprawują się te który mechanizm napędowy składa się z bocznych rolek napędzających lotkę. Czyli te na baterie. Z drugiej strony nadają one lotce większą energię kinetyczną i dostanie taką lotką w oko skończy się tragedią. Bez masek na twarz nie radzę się tym bawić.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  ktoś złapał duże granty za ten bzdurny artykulik o niczym lub o zabawie w wojnę --jak kto woli

 • czytelnik_gazety01

  Oceniono 1 raz 1

  Falconfire omijać z daleka. Najgorszy w całym arsenale, wtykanie strzałki od góry jest niewygodne a co najgorsze powolne. Temat celności pomijam..

 • blazemaster

  0

  Wy polaki durne jestescie strasznie. Żółć lejecie nawet pod reklama zabawek dla dzieci. I tak cale zycie sie w tym syfie kisicie. I ta megalomania... chrystus narodow, ya jasne! Zryty kibel raczej 😂😂😂

 • glunek

  Oceniono 2 razy 0

  Ta.
  Napewno nie dla dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX