Kosiarka spalinowa z napędem - jak wybrać? Modele do 1800 złotych

KM
19.04.2019 13:00
Kosiarka spalinowa

Kosiarka spalinowa (Fot. pixabay, CC0 public domain)

Wiosna w pełni, trawa rośnie, a ty masz duży ogród i brak pomysłu jak szybko uporać się z jej koszeniem? Nieocenionym pomocnikiem okaże się kosiarka spalinowa. Wiemy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu. Wybraliśmy dla was modele za mniej niż 1800 złotych.

Kosiarka spalinowa – dlaczego warto?

Kosiarka spalinowa z napędem doskonale sprawdzi się na dużych działach - jest wydajna i szybkaKosiarka spalinowa z napędem doskonale sprawdzi się na dużych działach - jest wydajna i szybka Fot. pixabay, CC0 public domain

Bez odpowiedniego sprzętu trudno zadbać o ogród. Kosiarka pomoże w pielęgnacji trawnika, zapewni szybkie i dokładne koszenie. Model spalinowy gwarantuje łatwą i poręczną obsługę. Doskonale sprawdzi się w dużych ogrodach - praca będzie wygodna, bez potrzeby zmagania się z przeszkadzającymi podczas pracy kablami.

Decydując się na kosiarkę spalinową, stajemy przed kolejnym dylematem: wybrać urządzenie mniejsze czy większe? Zdecydowanie polecamy większe, które będzie pracowało szybciej i dokładniej, poradzi sobie też z wyższą trawą.

Zalety:

  • większa moc niż kosiarek elektrycznych;
  • wygodniejsza praca na dużych przestrzeniach;
  • mobilność - nie ma potrzeby zasilania prądem;
  • większe bezpieczeństwo;
  • możliwość zakupu kosiarki z koszem oraz funkcją mielenia i wyrzutu skoszonej trawy.

Jeśli chodzi o wady, kosiarka spalinowa jest zdecydowanie cięższa, jednak przez to stabilniej porusza się po ogrodzie, niezależnie od nierówności terenu. Koszt zakupu i eksploatacji kosiarki (paliwo, konserwacja) jest wyższy, jednak taki model urządzenia jest bardziej wydajny i wygodniejszy w użyciu.

Kosiarka spalinowa – jaki silnik?

Ważną kwestią podczas wyboru kosiarki spalinowej jest jej silnik. Może być on dwu- lub czterosuwowy. Pierwszy z nich wykorzystuje więcej paliwa, emituje więcej hałasu oraz spalin, jednak jest lżejszy i ma większą moc, dzięki czemu świetnie radzi sobie w nierównym terenie. Kosiarką z silnikiem czterosuwowym trudniej jest manewrować po ogrodzie, jednak emituje dużo mniej spalin.

Kosiarka spalinowaKosiarka spalinowa Fot. pixabay, CC0 public domain

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez?

Kosiarki bez napędu sprawdzą się na małych podwórkach i w ogródkach działkowych. Można nimi szybko i sprawnie manewrować i mieć pełną kontrolę nad urządzeniem. Kosiarka spalinowa waży około 20-30 kg.

Na większym terenie zdecydowanie lepiej sprawdzą się kosiarki z napędem. Ich prowadzenie nie wymaga zbyt dużego wysiłku, wystarczy kontrolować trasę kosiarki lekko jej dotykając. Kosiarka z napędem znacznie usprawnia koszenie trawnika. Wiele modeli wyposażonych jest w płynną regulację prędkości urządzenia lub przekładnię umożliwiającą jej zmianę.

Więcej o: