Piłkarzyki - legendarna gra dla dużych i małych [modele do 600 złotych]

KM
27.12.2019 09:00
Piłkarzyki

Piłkarzyki (Fot. pixabay, CC0 public domain)

Najpopularniejszy sport stołowy? Piłkarzyki. To bezkonkurencyjna, legendarna gra. Jeśli nie wystarcza ci oglądanie meczów w telewizji, czas na zorganizowanie rozgrywki we własnym domu, w gronie rodziny lub przyjaciół. Jak wybrać stół do piłkarzyków? Wybraliśmy dla was modele za mniej niż 600 zł.

Stół do piłkarzyków - na co zwrócić uwagę?

Piłkarzyki to doskonała rozrywka dla całej rodziny, a jednocześnie możliwość zdrowej rywalizacji. Stoły do piłkarzyków pojawiają się w szkołach, biurach, barach, restauracjach oraz w domach. Gra dostarcza mnóstwa emocji i świetnej zabawy, doskonale imitując mecz piłki nożnej. W piłkarzyki mogą grać minimum 2 osoby.

PiłkarzykiPiłkarzyki Fot. pixabay, CC0 public domain

Wybór odpowiedniego stołu powinien być uzależniony od wieku i wzrostu graczy. Standardowy stół do gry ma wymiary 118 na 68 cm, ostateczna wielkość powinna być uzależniona od indywidualnych preferencji. Wybierać możemy spośród modeli, które ustawiamy na stole (polecane są dla dzieci) lub na nóżkach, których wysokość mieści się w przedziale 75-100 cm.

Ważną kwestią jest stabilność stołu do piłkarzyków. Pamiętajmy, że podczas dynamicznej gry szybko się poruszamy, przechylamy, przekręcamy prowadnice - stabilność konstrukcji zapewni komfortową grę. Blat w stole do piłkarzyków otoczony jest rantem wyposażonym w otwory i prowadnice, do których przytwierdzone są figurki zawodników.

Wyróżniamy drążki teleskopowe oraz przelotowe.

 • Drążek teleskopowy – porusza się po prowadnicy i wysuwa jedynie po stronie operującego nim gracza. Ten model jest kompaktowy i bezpieczny.
 • Drążek przelotowy – po popchnięciu przechodzi na wylot stołu, często stosowany jest w turniejach. Ten model zdecydowanie łatwiej czyścić, ale jest mniej bezpieczny, ponieważ można drążkiem uderzyć przeciwnika; używają go profesjonaliści.

Dla początkujących polecamy piłkarzyki na sprężynach. Ceny takich modeli zaczynają się już od 40 złotych. Gra jest tak samo pasjonująca, radzą sobie z nią nawet kilkuletnie dzieci.

Stoły do piłkarzyków - rodzaje

PiłkarzykiPiłkarzyki Fot. pixabay, CC0 public domain

Oferta stołów do piłkarzyków jest szeroka. Najbardziej popularne są te plastikowe - lekkie, bezpieczne, z dobrze przytwierdzonymi elementami. To popularny model wybierany dla dzieci, ceny zaczynają się od 30 złotych; solidne modele gwarantujące używanie przez dłuższy czas kupimy za mniej niż 300 złotych. Szukając gry dla dziecka, warto kupić wariant stołu, który można także używać do gry w bilard lub cymbergaj.

Równie popularne są modele drewniane - ciężkie, dostępne w wielu kolorach drewna. Drewniany stół do piłkarzyków to świetny wybór dla prawdziwych fanów piłki nożnej. Wiele modeli ma możliwość regulowania wysokości, dzięki czemu stół sprawdzi się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Stopki stołu są antypoślizgowe, rączki wygodne, a modele z wyższej półki cenowej wyposażone są w liczniki goli lub miejsce na napoje. Ceny takich modeli zaczynają się od 500 złotych w górę.

Stół do piłkarzyków zajmuje nieco przestrzeni, dlatego producenci wychodzą z ofertą stołów składanych, które w razie potrzeby łatwo można schować.

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepsze stoły do piłkarzyków i ping-ponga były tylko w świetlicach ośrodków FWP.

 • tatankaiyotake

  0

  Tylko Garlando, na resztę szkoda czasu.

 • mcwidack

  0

  Co jest „legendarnego” w piłkarzykach? Bo, że ‚kultowa’, to ok. Analfabeci w akcji...

 • tpdlagier

  0

  Łezka w oku się kręci. Gdzież te czasy kiedy do zabawy na całe wakacje wystarczył stół do pingponga, piłkarzyki i połatana piłka do nogi. No i garść kapsli po piwie do grania w kolarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX