Fotel biurowy - jak wybrać odpowiedni? Przegląd modeli z polskich sklepów

KM
30.04.2019 11:19
Skórzany fotel biurowy

Skórzany fotel biurowy (Fot. Homebook, materiały partnera)

Wiele godzin w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej, szczególnie jeśli pracujemy w biurze. Nie bez znaczenia dla naszego zdrowia jest rodzaj siedziska. Jak wybrać odpowiedni fotel, by był wygodny i funkcjonalny? Czym się kierować przy jego wyborze?

Osoby pracujące przy biurku powinny zwrócić szczególną uwagę na swoje siedzisko. Fotele, na których spędzamy kilka godzin dziennie, mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Ergonomia krzesła biurowego idzie w parze z efektywną pracą, dlatego pracodawcy zwykle dbają o ich odpowiedni dobór.

Fotel biurowyFotel biurowy Fot. selsey, materiały partnera

Wybierając fotel biurowy warto przemyśleć ile godzin dziennie spędzamy przy biurku. Jeśli są to maksymalnie 2 godziny dziennie powinien być to model z obrotową podstawą, regulowaną wysokością siedziska oraz stabilnym podparciem lędźwiowej części kręgosłupa.

Jeśli pracujesz przy biurku około 4 godzin w ciągu dnia wybierz krzesło, które oprócz wcześniej wymienionych funkcji będzie miało możliwość odchylenia oparcia, regulowaną wysokość oparcia oraz możliwość regulowania głębokości siedziska. 

Jeśli pracujesz powyżej 4 godzin warto wybrać fotel biurowy, który daje możliwość swobodnego kołysania, blokadą siedziska w 4 pozycjach, oraz funkcją Anti-Shock, czyli ochroną przed uderzeniem oparcia w plecy użytkującego po zwolnieniu blokady.

Krzesło biurowe powinno być przede wszystkim dopasowane do wymiarów człowieka oraz mieć możliwość regulacji. Waga oraz wzrost osoby na nim siedzącej nie powinny zaburzać ergonomii fotela.
Bardzo ważne jest, aby oparcie fotela dało się odchylić co najmniej 5 stopni do tyłu. Krzesło musi obracać się 360 stopni wokół własnej osi. Istotne jest, żeby fotel nie krępował ruchów użytkownika i miał możliwość regulacji wysokości siedziska.


Fotel biurowy najlepiej sprawdzi się w domowym gabinecie lub w firmie, w której pracujemy. Cena takiego fotela nie powinna grać najważniejszej roli. Stawiajmy na własny komfort w czasie pracy!Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • twzelnik

    Oceniono 1 raz 1

    Dobra rada: ZAPOMNIJ O TANICH FOTELACH. Na pewno się rozleci oparcie, a oparcie jest najważniejsze.
    I druga rada: drogi fotel wcale nie musi być dobry. Jest dużo nieergonomicznego chłamu w wysokiej cenie.
    Podobnie ilość stopni regulacji nie świadczy o wygodzie. Większość i tak nie będzie ruszana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX