Naczynia turystyczne - idealne na urlop pod namiotem i nie tylko!

BA
07.05.2019 17:00
naczynia turystyczne

naczynia turystyczne (naczynia turystyczne)

Wybierasz się pod namiot? Albo szykujesz się na wycieczkę w góry? A może po prostu wyjeżdżasz na wczasy do domku letniskowego? Jeśli tak, z pewnością zainteresują się funkcjonale naczynia turystyczne, dzięki którym będziesz w stanie przygotować podczas urlopu smaczne posiłki. Większość z nich jest wykonana z lekkich materiałów i dopasowana do różnych warunków atmosferycznych. Zanim więc wyruszysz na swoją wyprawę, koniecznie zobacz, jakie naczynia warto ze sobą zabrać!

Garnki termiczne 

Jeśli lubisz jeść domowe obiady nawet na urlopie pod namiotem, warto wyposażyć się w garnek termiczny. Garnki te dzielą się na dwa rodzaje: te, w których tylko przechowujemy ciepły posiłek i te, w których te posiłki gotujemy. Modele do przechowywania zazwyczaj wyposażone są także w szczelną, termiczną pokrywę. Garnki do gotowania wykonane są z lekkich materiałów - jest to najczęściej aluminium. W sklepach znajdziemy też całe zestawy garnków turystycznych o różnej wielkości i przeznaczeniu. Dzięki nim zawsze będziesz mógł zjeść ciepły posiłek. 

Czajniki turystyczne 

Spośród czajników turystycznych do wyboru masz modele typowe na urlop pod namiotem oraz czajniki mniejsze, które idealne sprawdzą się na wczasach nad morzem w hotelu lub w domku letniskowym. Czajniki przeznaczone na kemping są większe - mogą być wykonane albo z aluminium, albo z silikonu. Modele silikonowe są często składane, zajmują więc jeszcze mniej miejsca w plecaku czy walizce. Sprawdzą się doskonale na każdym wyjeździe. Warto zwrócić uwagę właśnie na taki nowoczesny model. Czajniki turystyczne często są sprzedawane też jako element zestawu. Jeśli wybierasz się na urlop, który spędzisz w hotelu, warto zainwestować w czajnik z zaparzaczem, który zapewni ci poranki z ulubioną kawą czy sypaną herbatą. 

Kubki termiczne i termosy

Podczas biwakowania z pewnością nie raz zamarzysz o ciepłej herbacie czy kawie. Aby utrzymać ciepło tych napojów na dłużej, konieczny będzie dobry termos albo kubek termiczny. Do wyboru masz bardzo pojemne termosy, w których możesz też przechowywać zupy; są też modele mniejsze, na dwie szklanki gorącego napoju. Kubek termiczny to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz spacerować i jednocześnie pić kawę czy herbatę. Kubki i termosy sprawdzą się na także na krótszych wypadach, na przykład na piknik czy na zwykłych spacerach na łonie natury. 

Więcej godnych uwagi naczyń turystycznych znajdziesz w naszym przeglądzie poniżej! 

Więcej o: