Odkurzacz ogrodowy - czy warto? Jak wybrać?

KK
02.10.2019 11:30
Odkurzacz ogrodowy

Odkurzacz ogrodowy (Fot. homebook, printerest, kolaż next)

Mieszkasz w domu z ogrodem? Nie ominą cię wiosenne i jesienne porządki! Z pomocą przychodzi odkurzacz ogrodowy, który skutecznie i szybko pomoże pozbyć się zanieczyszczeń z ogrodu. Dlaczego warto mieć odkurzacz ogrodowy i jak go wybrać? Sprawdź!

Odkurzacz ogrodowy - jak działa?

Wszyscy wiemy, jak monotonne jest sprzątanie i grabienie ogrodu, usuwanie liści, trawy, szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami dużej działki.

Najlepszym pomocnikiem w sprzątaniu ogrodu jest dmuchawa ogrodowa, która zaoszczędzi mnóstwo naszego czasu i energii. Dmuchawa to profesjonalne urządzenie do sprzątania liści, gałązek, niewielkich kamyków, resztek skoszonej trawy, pyłków z drzew, białego puchu z topoli - zanieczyszczenia te są szczególnie uciążliwe w ogrodzie, na podjeździe, na kostce brukowej. 

Odkurzacz ogrodowyOdkurzacz ogrodowy Fot. homebook, okazje.info

Urządzenie w wydajny sposób podrywa z ziemi liście, zdmuchuje je w jedno miejsce, a następnie lub od razu wciąga do specjalnego worka. Liście dzięki podmuchowi powietrza zostają trochę osuszone. Odkurzacz ogrodowy wykorzystamy nie tylko jesienią, przyda się on również w innych porach roku do zbierania w jedno miejsce skoszonej trawy.

Jak wybrać odkurzacz ogrodowy?

Kupując odkurzacz ogrodowy, przede wszystkim zwróćmy uwagę na prędkość wydmuchu powietrza - im jest większa, tym urządzenie bardziej wydajne. Pomocną funkcją okaże się możliwość zmiany kierunku strumienia powietrza, dzięki czemu dostosujemy pracę urządzenia do warunków w sprzątanym miejscu.

Urządzenie ma wbudowany silnik. W małym ogrodzie sprawdzi się silnik elektryczny, jednak do dużych powierzchni lepiej wybrać urządzenie z silnikiem spalinowym.

Jesień w ogrodzieJesień w ogrodzie Fot. Homebook, materiały partnera

Jeśli mamy bardzo duży ogród, warto wybrać urządzenie wyposażone w rozdrabniacz, dzięki któremu zebrane liście zostaną rozdrobnione, trafią więc do worka w objętości nawet o 90% mniejszej i szybciej ulegną procesowi rozkładu. Worek odkurzacza ogrodowego powinien być wykonany z tkaniny wodoodpornej i mieć dużą pojemność.

Praca będzie bardziej komfortowa, jeśli dmuchawa zostanie umieszczona na szelkach, które można założyć na ramiona, dzięki czemu waga urządzenia równomiernie się rozłoży, a my unikniemy bólu pleców czy barków. Przydatne okażą się amortyzatory, które zminimalizują odczuwanie drgań podczas pracy odkurzacza ogrodowego.

Pamiętajmy, że odkurzacz ogrodowy, jak każde urządzenie z silnikiem - hałasuje. Przed rozpoczęciem pracy upewnijmy się, że nie będziemy przeszkadzać sąsiadom.

Więcej o: