Odkurzacze do materaca - pozbądź się roztoczy!

KM
21.05.2019 09:00
Odkurzacz do materacy

Odkurzacz do materacy (Fot. Hoover materiały prasowe)

W Twoim materacu znajduje się co najmniej milion roztoczy, które są groźne dla zdrowia! Jeśli jesteś alergikiem lub śpisz z psem czy kotem, warto zadbać o czystość łóżka. Zmiana pościeli nie wystarczy, ponieważ najwięcej roztoczy gromadzi się właśnie w materacu. Specjalny odkurzacz pomoże utrzymać go w czystości.

Jeśli masz problemy ze snem, trudności z oddychaniem w sypialni lub dostajesz uczulenia, gdy tylko położysz się na łóżku to znak, że czas posprzątać materac, w którym zadomowiły się drobnoustroje. Nieproszeni goście wywołują kichanie, kaszel, zaczerwienienie oczu, problemy skórne oraz wiele innych uciążliwych objawów, a w tapicerce mebli, poduszkach, kocach, materacu jest ich najwięcej. Najlepszym sposobem, by się ich pozbyć jest użycie ręcznego odkurzacza - to proste i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu bez problemu usuniemy też sierść zwierzaka.

Jak dbać o czystość materaca?

Łóżko najlepiej pościelić dopiero 2 godziny po przebudzeniu, warto w tym czasie otworzyć okno, żeby pościel nieco się przewietrzyła, a część drobnoustrojów zginęła. Najlepiej raz w miesiącu dezynfekować materac, a co tydzień zmieniać pościel. 

Odkurzacz do materacy ma kilka bardzo przydatnych funkcji, dzięki niemu sprzątanie będzie naprawdę efektywne. Najważniejsze jest odpylanie - ta funkcja pozwala delikatnie oczyścić nawet najgłębszą i najbardziej ukrytą powierzchnię, przestrzeń między dwoma materacami lub szparę między materacem a ramą łóżka.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. Homebook

Tryb trzepania pozwoli odkurzyć najgłębsze włókna materaca i tkanin na sofie czy kanapie. Warto podkreślić, że szczotka obraca się aż 4200 razy na minutę.

Odkurzacz wyposażony jest w lampę UV, która umożliwia usunięcie niemal wszystkich (99%) bakterii oraz roztoczy, które powodują alergię i złe samopoczucie.

Ręczny odkurzacz przyda się do sprzątania stołu, zbierania okruchów z blatu czy kanapy, odkurzania przestrzeni między parkietem, a listwą podłogową, odkurzania siedzeń samochodowych. Kupić możemy urządzenie zasilane akumulatorem, bądź kablem o długości 5 metrów.

Poniżej wybraliśmy odkurzacze do 400 złotych:

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • madera123

  Oceniono 5 razy 5

  ~~grazka10272
  Nie trzeba kupować kombajnu,wystarczy dokupić turboszczotkę do swojego odkurzacza za niecałe 100 zł i po kłopocie.

 • grazka010272

  Oceniono 9 razy -7

  jestem jednak bardziej tradycjonalistką, żeby coś wyczyścić potrzeban jest moc i specjalna ssawa, kupiłam odkurzcz sprintus T11 ma komplecie specjalną ssawę do tapicerki i jest na tyle silny że wyczyści każdy mebel. kupiłam go w cleanmed.com.pI naprawdę jestem mega zadowolona polecam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX