Drukarka do biura - jak wybrać najlepszą? Mamy wielofunkcyjne modele, w które warto zainwestować

BA
04.06.2019 15:15
drukarki do biura

drukarki do biura (drukarki do biura)

Urządzasz biuro i starasz się je wyposażyć w najpotrzebniejsze urządzenia? Z pewnością przyda ci się też dobra drukarka! Mamy dla ciebie kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę. Podpowiemy, jak wybrać najlepszą!

Drukarka do biura - jak wybrać najlepszy model? 

Drukarka to jeden z najważniejszych elementów, które muszą się znaleźć w każdym biurze. Zawsze przyjdzie ten czas, kiedy trzeba coś wydrukować lub zeskanować. Urządzając więc biuro, musisz o niej koniecznie pamiętać. Biurowe drukarki różnią się nieco od tych domowych, szczególnie rozmiarem i ilością funkcji. Jak więc wybrać najlepszą i, na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki? Oto kilka cennych wskazówek! 

Rodzaj drukarki 

Do wyboru masz przede wszystkim drukarki atramentowe oraz laserowe. Innym, mniej popularnym rodzajem, są też drukarki igłowe. Do małych biur idealnym wyborem będą mniejsze drukarki atramentowe, które oferują świetną jakość wydruku zdjęć, zużywają mniej prądu, są ciche i kosztują mniej. Do większych firm zaleca się kupowanie drukarek laserowych, które pozwalają wydrukować znacznie więcej dokumentów oraz są bardzo szybkie. Jednak ich wadą jest to, że drukują tylko w czerni, zajmują dużo miejsca, zużywają dużo prądu oraz są głośniejsze. 

Rozmiar wydruku

Oczywiście standardowym formatem wydruku jest A4, ale możesz się też zastanowić, czy nie potrzebujesz innych - większych lub mniejszych - formatów. Jeśli tak, to koniecznie zawróć uwagę czy drukarka ma funkcję zmiany wielkości formatu wydruku. To bywa przydatne, szczególnie w większych firmach. 

Maksymalne obciążenie oraz szybkość 

Jeśli w twojej firmie drukuje się dużo, to z pewnością ważne dla ciebie będzie też maksymalne obciążenie, które informuje, ile stron możemy miesięcznie wydrukować. To bardzo istotne. Drugim parametrem jest szybkość urządzenia. Jeśli chcesz oszczędzić czas, to zainwestuj w drukarkę o wysokiej prędkości druku. Dzięki temu drukowanie będzie efektywniejsze. Szybkość określa, ile stron można wydrukować w trakcie jednej minuty.

Skanowanie 

Obecnie większość atramentowych drukarek do biura jest też wyposażonych w skaner. Dzięki temu łatwo możesz wykonać kopię potrzebnych ci dokumentów, nawet w większej ilości. Podczas wyboru drukarki ze skanerem, zwróć uwagę na jakość i rozdzielczość skanowanych dokumentów. To ważne przy wyborze najlepszej opcji. 

Poniżej wybraliśmy dla ciebie najlepsze drukarki do biura. W te modele warto zainwestować! 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • awojli55

  Oceniono 2 razy 2

  czyżby samsung za mało smarował/? najtańszych w eksploatacji i nie do zdarcia nie zauważacie

 • knl111

  Oceniono 1 raz 1

  Panie redaktorze. Kolorowe drukarki laserowe istnieją. Naprawdę. I to wcale nie nazbyt drogie. Więc to nie jest żadna ich WADA.

 • e.olsen

  0

  > ich wadą jest to, że drukują tylko w czerni,

  Autor korzystał chyba z opisu drukarek laserowych sprzed 15 lat...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX