Śniadanie w kilka minut: urządzenia, które pomogą ci przygotować coś smacznego

BA
07.06.2019 10:00
urządzenia do przygotowywania śniadań

urządzenia do przygotowywania śniadań (urządzenia do przygotowywania śniadań)

Znudziły ci się kanapki lub jajecznica na śniadanie? Chcesz przygotować coś innego, ale nie masz czasu na gotowanie? Te urządzenia ci pomogą! Dzięki nim twoje śniadanie będzie urozmaicone.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak nie zawsze mamy czas, aby przygotować sobie coś smacznego, więc zazwyczaj ograniczamy się tylko do kanapek. Jeżeli jednak chcesz zmienić formę twojego śniadania, to możesz zainwestować w kilka urządzeń, które z pewnością przydadzą ci się w kuchni! Oto klika propozycji: 

Tostery

Jednym z bardzo przydatnych urządzeń do przygotowania śniadania jest toster. Dzięki niemu możesz zrobić sobie na śniadanie chrupiące grzanki i zjeść je w ulubionej formie z dżemem lub z wędliną! Wśród tosterów znajdziemy modele standardowe oraz te, które umożliwiają nam stopień przypieczenia i długość podgrzewania chleba. Ta regulacja jest bardzo przydatna, szczególnie jeśli robisz śniadanie dla kilku osób, a każda z nich lubi inny rodzaj grzanek. Niektóre modele mają jeszcze dodatkowy grill na górze, na którym możesz umieścić gotowe już grzanki, aby utrzymały ciepło w trakcie przygotowywania następnej porcji. 

Opiekacze

Ciekawą opcją są opiekacze do chleba tostowego. Z ich pomocą możesz stworzyć smaczne, grillowane sandwiche z najróżniejszymi składnikami. Możesz zdecydować się na model klasyczny na cztery sandwiche albo na więcej. Niektóre opiekacze mają możliwość zmiany rodzaju opiekania. Z opiekacza możesz w kilka chwil stworzyć gofrownicę albo grilla do kiełbasek! Warto wybrać model z ustawieniem czasu opiekania oraz z regulacją mocy. 

Gofrownica 

A może lubisz śniadania na słodko? Co powiesz na gofry przygotowane za pomocą gofrownicy? Do tego owoce, bita śmietana oraz polewy. Gofrownica nie jest droga, a daje wiele możliwości. Możesz stworzyć gofry o najróżniejszych kształtach. Wystarczy przygotować bardzo prostą masę na ciasto! Kilka chwil i smaczne śniadanie gotowe. Ponadto gofry można też jeść na słono. W internecie możesz znaleźć wiele ciekawych przepisów.

Akcesoria do jajek 

Lubisz jeść jajka na śniadanie, ale nie lubisz czekać aż się ugotują? Kup sobie więc jajowar. Znacznie skraca czas gotowania oraz pozwala określić, czy chcemy jajka na miękko czy na twardo. Jajowary to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu. Oprócz tego możesz też kupić specjalne patelnie do smażenie jajek. Dzięki nim stworzysz wiele smakowitych dań nie tylko na śniadanie, ale także na obiad czy kolację! 

Blendery 

Blender to obowiązkowe urządzenie w kuchni. Dzięki niemu przygotujesz na przykład ciasto na naleśniki lub gofry albo stworzysz koktajl owocowy. Przyda się do wszelkiego miksowania składników potrzebnych do wielu dań. Ułatwia gotowanie i daje wiele możliwości. Możesz wybrać blender ręczny, który jest tańszy albo zainwestować w model kielichowy, który jest większy i można w nim zmiksować więcej produktów. 

Więcej o: