Masażery do ciała - modele do różnych partii ciała

KK
18.06.2019 13:03
Ręczny masażer

Ręczny masażer (Fot. Beurer)

Siedzący tryb życia, stres oraz wielogodzinna praca przyczyniają się do występowania bólów kręgosłupa, oczu, mięśni. Chodzenie do masażysty zajmuje jednak mnóstwo czasu, teraz ulgę możesz przynieść sobie w zaciszu własnego domu. Jaki masażer wybrać do której partii ciała? Podpowiadamy.

Bólom ciała i mięśni możemy zapobiec uprawiając sport, rozciągając się, chodząc na basen. Wymaga to jednak systematyczności, by nasz organizm był ciągle w dobrej formie. Jeśli szkoda Ci czasu i pieniędzy na bieganie do masażystów i na siłownię, warto kupić do domu masażer - przyniesie natychmiastową ulgę!

Masażer do stópMasażer do stóp Fot. Homebook, materiały partnera

Masażer - jak działa?

Masażer do ciała ma za zadanie pomóc w utracie zbędnych kilogramów, wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu, odprężyć, ukoić ból.

Urządzenie dociera do głębszych warstw skóry, a nie tylko jej powierzchni. Wyróżniamy masażery wibrujące oraz masujące. Oba modele powodują rozszerzenie porów i naczyń krwionośnych, jednocześnie wspomagając metabolizm oraz mikrokrążenie. Masowanie jednej partii ciała standardowo nie powinno przekraczać 3 minut, natomiast cały masaż – 20 minut. Masaż pozytywnie wpływa na poprawę krążenia. Wykonalibyśmy go ręcznie, jednak wymaga to siły oraz umiejętności, z kolei urządzenie zrobi to za nas, pozwalając nam oddać się relaksowi. 

Masażery do stóp:

Zastosowanie masażera

Masaż to najlepszy sposób na walkę z siedzącym trybem życia. W sklepach znajdziemy modele przeznaczone do różnych partii ciała, o intensywniejszych i łagodniejszych poziomach masażu.

Masażer mięśniMasażer mięśni Fot. Homebook, materiały partnera

Przygotowaliśmy listę z jakimi boleściami bez problemu sobie poradzi:

  • złagodzenie bólów mięśni
  • uśmierzenie bólu głowy
  • odprężenie ciała
  • pozbycie się stresu
  • redukcję cellulitu
  • pozbycie się zbędnych kilogramów, przyspieszenie metabolizmu
  • poprawa krążenia
  • modelowanie sylwetki
  • poprawę wyglądu skóry
  • pozbycie się zakwasów

Rodzaje masażerów

Masażer głowy - z wyglądu przypomina trzepaczkę do jajek. Jest bardzo mały i tani - można zabraćgo ze sobą wszędzie. Doskonale poprawia ukrwienie skóry głowy.

Masażer do twarzy - pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia, ale nie tylko. W zależności od założonej końcówki mogą oczyszczać skórę, wygładzać czy pobudzać krążenie.

Masażer oczu - pobudza najważniejsze punkty wokół oczu utrzymując je w zdrowiu i dobrej kondycji. Dzięki drganiom o wysokiej częstotliwości powodują rozluźnienie mięśni wokół oczu, znaczącą redukując bóle głowy. Funkcja podgrzewania zwiększa cyrkulację krwi do oczu oraz je dotlenia i łagodzi uczucie zmęczenia.

Masażer do pleców - wybawienie dla bolących Cię pleców po długim czasie w pozycji siedzącej, stojącej, wędrówkach oraz przenoszeniu ciężkich przedmiotów. Plecy ciężko samodzielnie wymasować. Z pomocą przychodzą wtedy elektryczne maty masujące do pleców lub masażery na podczerwień. Dzięki nim rozluźnisz spięte i bolące mięśnie.

Poniżej sprawdzone modele, warte zakupu.

Więcej o: