Wzmacniacz sygnału WiFi: jaki wybrać i czy warto? Podpowiadamy!

BA
24.06.2019 14:45
wzmacniacz sygnału wifi

wzmacniacz sygnału wifi (wzmacniacz sygnału wifi)

Czy narzekasz na jakość swojego Wifi w domu lub w biurze? Przyczyny słabego sygnału mogą być różne. Z pewnością przyda ci się wzmacniacz sygnału. Zobacz, jak wybrać ten najlepszy!

Wzmacniacz sygnału WiFi - ciesz się Internetem w całym domu! 

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma dostęp do Internetu zarówno w domu, jak i biurze. Często decydujemy się na zakup routera WiFi, aby móc korzystać z sieci bez potrzeby podłączania kabla do laptopa czy komputera. Niestety bywa tak, że sygnał WiFi jest słabszy w innych w różnych pomieszczeniach. Zazwyczaj im dalej odejdziesz od routera, tym sygnał staje się słabszy. Poza tym wpływają na to też różnego rodzaju zakłócenia jak grubość ścian oraz materiał, z którego są wykonane. Jeśli chcesz mieć dobre WiFi w całym domu lub w biurze, musisz wyposażyć się we wzmacniacz sygnału. Jak wybrać najlepszy? 

Celem wzmacniacza jest oczywiście polepszenie sygnału WiFi. Urządzenie to składa się z jeden lub kilku anten, w zależności od tego, jak dobry sygnał chcesz osiągnąć. Anteny przechwytują istniejący już sygnał, wzmacniają go i przesyłają dalej. Ilość anten ma więc spore znaczenie, zarówno dla jakości sygnału, jak i dla ceny urządzenia. 

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest szybkość transmisji. Do wyboru masz modele od 150 do około 650 MBit/s. Wszystko zależy więc od tego, jak bardzo chcesz wzmocnić sygnał. Jeśli chcesz korzystać z dobrego WiFi w jednym lub dwóch pomieszczeniach, to śmiało możesz zdecydować się na tańsze urządzenie. Jeśli jednak powierzchnia objęta przez WiFi ma być większa albo korzystać z sygnału ma więcej urządzeń, warto zainwestować we wzmacniacz o szybszej transmisji. 

Ważne jest także przenoszenie danych. Do wyboru masz modele 2,4 GHz albo 5 GHz. Te z transmisją danych 2,4 GHz wykorzystują sygnał radiowy i często ulegają zakłóceniu. Warto więc zdecydować się na model 5 GHz albo model oferujący oba rodzaje transmisji. 

Podłączenie wzmacniacza to również istotna kwestia, aby łatwo było ci skonfigurować urządzenie. Niektóre modele trzeba konfigurować ręcznie, inne zaś dają możliwość automatycznego przechwycenia ustawień i dostosowania się do sygnału routera. 

Poniżej znajdziesz kilka modeli wzmacniaczy sygnału WiFi, na które warto zwrócić uwagę!

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • g.lem

    Oceniono 1 raz 1

    5GHz stosuje się do się do szybkiej transmisji ale na krótszy dystans więc trochę to się mija z celem. Można ale efekt będzie gorszy niż wykorzystanie pasma 2.4GHz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX