Żelazko parowe: jak wybrać i czy warto? Podpowiadamy i mamy kilka świetnych modeli!

BA
10.07.2019 14:30
żelazko parowe

żelazko parowe (żelazko parowe)

Żelazko to jedno z najbardziej obowiązkowych elementów domowego wyposażenia. Obecnie bardzo popularne stały się nowoczesne żelazka parowe. Czy warto je kupić i na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Żelazko to jeden z najbardziej potrzebnych elementów w każdym domu. Dla tych, którzy nie przepadają za prasowaniem, idealnym wyborem będą żelazka parowe, które nie niszczą tkanin oraz pozwalają na łatwe i szybie prasowanie. Jednak jakie żelazko parowe warto kupić i na czym się skupić podczas wyboru najlepszego modelu? Mamy dla ciebie kilka propozycji oraz wskazówek! 

Jakie żelazko parowe kupić? 

 • moc - moc żelazka parowego to kluczowa sprawa. Powinna przekraczać 2000 W. Jeśli tak jest, to żelazko szybciej się nagrzewa i wytwarza lepszej jakości parę. 
 • samoczyszczenie - to bardzo przydatna funkcja, która ułatwia czyszczenie i dbanie o to urządzenie. Z uwagi na to, że używamy do żelazka wody, kamień może się osadzać w środku urządzenia. Aby oczyścić żelazko parowe, nastawia się je na maksymalną temperaturę i następnie uruchamia się wyrzut pary. Zanieczyszczenia usuwane są wraz z parą aż do momentu całkowitego opróżnienia zbiornika. Należy to robić raz na miesiąc. 
 • wyrzut pary w pionie - to coś dla tych, którzy nie zawsze mają czas na wyjmowanie deski do prasowania i chcieliby szybko odświeżyć ubranie i pozbyć się małych zagnieceń zaraz przed wyjściem z domu. Możliwość prasowania w parą w pionie pozwala zaoszczędzić czas. Wystarczy powiesić bluzkę czy sweter na wieszaku i za pomocą wyrzutów pary odświeżyć ubranie. Aby jednak tego typu prasowanie dawało odpowiedni efekt, należy kupić żelazko z odpowiednio mocnym wyrzutem pary.

Poniżej mamy dla ciebie kilka propozycji żelazek parowych, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki nim prasowanie będzie o wiele łatwiejsze i bardziej efektywne! 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • adusia784

  0

  Dzięki za fajny ranking żelazek z generatorem pary. Mam zamiar kupić żelazko Braun Carestyle Compact, ponieważ mam w domu mnóstwo prasowania. Lubię też chodzić w ubraniach z lnu, które bardzo się gniotą. Takim żelazkiem można prasować w powietrzu. Tutaj jest fajnie opisana specyfikacja www2.braunhousehold.com/pl-pl/products/prasowanie/zelazka-z-generatorem-pary/carestyle-7.

 • 10miriam10

  0

  Ostatnio w neonecie na promocji znalazłam żelazko z generatorem pary. To dość drogi wydatek jak na jeden raz dlatego skorzystałam z okazji i wzięłam je na raty. Sprawdza się bardzo dobrze. Prasowanie stało się o wiele prostsze.

 • pawtom53

  0

  Wszystko wiedza Zelazka pralki skarpety posciel koszule maitki rowery itp Wszystko wiedza ! Blazny !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX