-
-
Strona źle działa (przy kasowaniu przez Backspace ucieka do góry), artykuł napisany tak niechlujne, że nikt kto chce kupić gramofon nie powinien go czytać. Koszmarne błędy literowe i merytoryczne, autor bierze udział w konkursie na największego lamera roku.
"MM (Moving Magnet), gdzie magnes.. podczas grania drga, a cewka pozostaje w bezruchu oraz MC (Moving Coll), gdzie cewka się nie rusza" - ma być Moving Coil i taki system charakteryzuje się tym, że to właśnie cewka się RUSZA.
Rekordem jest "szlif ellpetyczny" - może autorowi kojarzy się z pelletem? -
-
-
-
Jeszcze takie fajne mam nauki dzisiaj z tego artykułu:
"Następnie zwróćmy uwagę na igłę – to ona odpowiada za odczytywane muzyki zapisanej na płycie. Istnieją 2 rodzaje wkładek: MM (Moving Magnet), gdzie magnes jest umieszczony na wsporniku i podczas grania drga, a cewka pozostaje w bezruchu oraz MC (Moving Coll), gdzie cewka się nie rusza."
- już myślałem, że coś o igłach będzie, a tu jednak o wkładkach pan napisał
- myślałem, że to moving coil (ruchoma cewka), a to jednak moving coll (co to coll jest?)
- myślałem też, że we wkładkach moving coil, cewka się właśnie porusza, a magnes nie, a to jednak w obydwu ta cewka się nie porusza... hmmm... ciekawe.
I tu jeszcze fajne takie jest "oraz szlif linowy – podobny do ellpetycznego"...toż ja przez całe życie myślał, że to szlif liniowy, a tu masz... linowy jednak. No i takie piękne, nowe słówko... ELLPETYCZNY!.
"podmuchy wiatru mają negatywny wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku."... na dworzu raczej nie słucham muzyki z gramofonu, ale wobec tego nigdy nie wystawię gramofonu na podwórko -
-
Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
robertjjurek
Oceniono 9 razy 9
autor jest chyba małorolnym rolnikiem
bo na gramofonach się totalnie nie zna.