Zestaw głośnomówiący: jak wybrać najlepszy? Mamy kilka propozycji!

BA
15.07.2019 15:45
zestaw głośnomówiący

zestaw głośnomówiący (.)

Zestaw głośnomówiący to nadal jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego kierowcy. Planujesz kupić model dla siebie? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak wybrać ten najlepszy!

Zestaw głośnomówiący wciąż niezmiernie się przydaje. Dzięki niemu zmniejszamy ryzyko otrzymania mandatu za rozmowę przez telefon podczas jazdy. Obecnie wiele modeli ma dodatkowe funkcje, które czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Jednak, jak wybrać dobry zestaw głośnomówiący, który spełni twoje oczekiwania? Oto kila rzeczy, na które warto zwrócić uwagę! 

  • Sposób montowania urządzenia - do wyboru mamy kilka różnych sposobów montażu. Najpopularniejsze to mocowanie na kokpicie albo na osłonie przeciwsłonecznej. Dostępne są też zestawy montowane na kierownicy. Wszystko zależy więc od twoich indywidualnych preferencji oraz od tego, czy jest to zestaw na Bluetooth czy montowany przewodowo. 
  • Zasilanie - większość modeli jest zasilana na akumulator, który trzeba ładować. Warto więc przed zakupieniem zapoznać się z maksymalnym czasem pracy baterii, żeby nie trzeba było jej tak często ładować. 
  • Łączność - tutaj najpopularniejsze i najczęściej wybierane są oczywiście zestawy głośnomówiące z bluetoothem. Dzięki nim łatwo podłączyć telefon (a nawet czasem i kilka telefonów na raz) oraz zapewniają większą wygodę użytkowania. Starsze modele łączą się z telefonem przez kabel USB. Są tańsze, ale niezbyt wygodne. 
  • Wyświetlacz - niektóre modele mają wbudowany wyświetlacz, który pokazuje nam kto dzwoni. To znacznie poprawia komfort użytkowania w trakcie jazdy samochodem. Unikniesz odbierania niechcianych telefonów! Wyświetlacz niestety wpływa na wysokość ceny. 
  • Dodatkowe funkcje - niektóre zestawy głośnomówiące oferują dodatkowe funkcje jak redukcja szumu i hałasu podczas rozmowy oraz automatyczna aktywacja urządzenia zaraz po wejściu do samochodu. Przydatna jest także możliwość podłączenia większej ilość telefonów na raz. 

Poniżej mamy dla ciebie kilka propozycji zestawów głośnomówiących, na które warto zwrócić uwagę!