Transmiter FM do samochodu - jak wybrać?

KK
29.07.2019 15:12
Samochodowy transmiter fm

Samochodowy transmiter fm (Fot. shutterstock)

Nie wyobrażasz sobie podróży samochodem bez muzyki? Jeśli masz listę swoich top piosenek i wolisz słuchać jej niż radia, na pewno wiesz, jak uciążliwe może być zmienianie płyt podczas jazdy, nagrywanie i fakt, że po czasie po prostu się niszczą. Lepiej kupić transmiter FM. Do czego służy, jak go wybrać? Podpowiadamy!

Jak działa transmiter?

Transmiter FM to urządzenie, które umożliwi Ci rozbudowę samochodowego zestawu audio. Gadżet jest kompaktowy i pozwoli na odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników: smartfona, tabletu, karty pamięci, dysku zewnętrznego lub pendriva. Jest bardzo przydatny, szczególnie, gdy mamy w samochodzie starszy typ radia, który niestety nie rozpoznaje formatu mp3.

Transmiter fmTransmiter fm Fot. shutterstock

Transmiter wyposażony jest w gniazdo USB, które podłączamy poprzez samochodowe gniazdo zapalniczki, znajdujące się pomiędzy przednimi siedzeniami, w taki sposób urządzenie jest zasilane podczas swojej pracy. Wtedy do transmitera za pomocą kabla podłączamy nośnik z nagraną muzyką. Na transmiterze i w radiu należy ustawić wspólną częstotliwość, najlepiej wolną, dzięki czemu przez muzykę nie będą przebijały się stacje radiowe. Niektóre modele transmiterów fm wyposażone są w łączność bezprzewodową Bluetooth.

Czy warto go kupić? – zalety

Transmiter to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, pozwala  na słuchanie muzyki, ale nie tylko. Gniazdo może podczas podróży pełnić funkcję ładowarki do smartfona, tabletu czy nawigacji samochodowej. Transmiter umożliwia również słuchanie rozmowy telefonicznej w głośnikach samochodowych. Nawet, jeśli radio nie ma formatu mp3, bez problemu odtworzymy muzykę w tym formacie.

Podsumowując, gadżet jest mały, poręczny i funkcjonalny. Umożliwia odtwarzanie dźwięków z nośników i łączność bezprzewodową przez Bluetooth.

Zdecydowanie warto go kupić. Cena wysokiej jakości urządzeń nie przekracza 100 zł.

Samochodowy transmiter fmSamochodowy transmiter fm Fot. shutterstock

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 • Jakość dźwięku – to najważniejsza kwestia przy wyborze transmitera. Wybierajmy modele z wyższej półki cenowej, które generują lepszy dźwięk, warto przed zakupem sprawdzić specyfikacje i przeczytać recenzje na forach internetowych
 • Zasięg – niektóre modele nadają dźwięk na odległość nawet do 10 metrów
 • Wyświetlacz LCD – nie wszystkie modele są w niego wyposażone. Wyświetlacz podnosi funkcjonalność urządzenia, informuje o wykonawcy, nazwie utworu, czasie trwania.
 • Cena – im droższe urządzenie, tym lepsza jakość dźwięku, cena najdroższych nie przekracza 100 złotych
 • Gniazdo USB – umożliwia podłączenie tabletu, smartfona, dysku zewnętrznego, pendriva, daje możliwość ładowania telefonu.
 • Pilot – transmitery mają możliwość zdalnego sterowania, pilot można przymocować do kierownicy  - to wygodne i bezpieczne dla kierowcy
 • Slot SD – umożliwia włożenie karty pamięci z muzyczną playlistą na stałe.
Więcej o:
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • 10robo10

  Oceniono 6 razy 4

  Nie słucham Pisowskiego radia. Został mi TOK FM a na większości obszaru Polski można go słuchać tylko przez internet. Transmiter kupiłem za 30-kilka zł. Częstości nie miałem potrzeby ani razu zmieniać. Jak raz ustawiłem tak jest do dzisiaj. Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę by transmiter nie był zbyt długi, takie na wybojach mogą wypaść z gniazda zapalniczki.

 • st74

  Oceniono 4 razy 4

  Xiaomi Roidmi jest naprawdę dobry. Po pierwsze, jakość dźwięku jest bardzo dobra (mówimy o jakości radiowej), po drugie działa dobrze jako mocna ładowarka. Jedyny problem, przy takich urządzeniach to znalezienie wolnego pasma radiowego, zawłaszcza gdy pokonujemy długie trasy i co jakiś czas trzeba zmienić częstotliwość.

 • dura_lex

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystkie są do doopy. Niestety...

 • this.man

  Oceniono 3 razy 3

  "Transmiter wyposażony jest w gniazdo USB, które podłączamy poprzez samochodowe gniazdo zapalniczki, znajdujące się pomiędzy przednimi siedzeniami" - A jeżeli gniazdo zapalniczki znajduje się na desce rozdzielczej to gdzie należy wetknąć transmiter?

 • fackir

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma dobrego. Za darmo nie chce.

 • proz

  Oceniono 3 razy 1

  Jak zwykle z dupy - zero informacji, który dobry, a który do bani. Byle kliknięcia zaliczyć.

 • oldshatterhand.pl

  0

  Tu chyba mowa o starych samochodach bo nowe maja usb wejscia do sluchania wszystkiego co na rynku.

 • pawelpap10

  Oceniono 2 razy 0

  To są wiadomości sprzed 20 lat. Normalny samochód ma albo bluetooth albo LAN albo radio satelitarne. Najczęściej wszystkie trzy opcje.

 • glunek

  Oceniono 4 razy 0

  ŻADEN.
  radio dzis kosztuje grosze.
  Miałem. Nie polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX