Pionowy odkurzacz bezprzewodowy - modele do 400 złotych

KK
03.09.2019 12:30
Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy (Fot. Homebook, materiały partnera)

Odkurzacze pionowe cieszą się coraz większą popularnością. Choć ceny niektórych modeli porażają, znaleźliśmy dla Was modele do 400 złotych.

W każdym domu znajdziemy choć jedno urządzenie, które będzie nieocenionym pomocnikiem podczas sprzątania. Szukamy sprzętu wielozadaniowego, najlepiej takiego odkurzacza, który umożliwi sprzątanie zarówno na sucho, jak i na mokro, będzie nim łatwo manewrować, będzie lekki, a jednocześnie łatwy do przechowywania. W takim przypadku doskonale sprawdzi się odkurzacz pionowy.

Odkurzacz pionowy - jaki jest?

Odkurzacz pionowy ma wąską konstrukcję, całość urządzenia oparta jest na jednej, sztywnej podstawie, ma zintegrowane elementy. Trudno znaleźć model z workiem na zanieczyszczenia. Niemal wszystkie odkurzacze pionowe wyposażone są w zbiornik, umiejscowiony w rączce lub nad szczotką urządzenia. Taki pojemnik bardzo łatwo wyczyścić, wystarczy wysypać brud, opłukać i wysuszyć pojemnik.

Modele odkurzaczy przeznaczone do zbierania wody doskonale sprawdzą się do sprzątania rozlanych płynów: soku, herbaty, kawy, dzięki niemu umyjemy podłogę na mokro, a nawet wypierzemy dywan. Jeśli nie lubisz ciągnących się za Tobą podczas odkurzania kabli – to urządzenie jest dla Ciebie najlepszym wyborem, modele z wbudowanym akumulatorem pozwolą swobodnie manewrować po całym mieszkaniu. Pionowy odkurzacz bez problemu zmieścimy we wnęce między regałem, a ścianą, a nawet w szafie.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy Fot. Homebook, materiały partnera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 • Moc – im wyższa moc, tym większa skuteczność odkurzania. Nie może ona jednak przekroczyć 1600W. Moc urządzenia powinniśmy dopasować do rodzaju sprzątanej powierzchni: parkietu, paneli, dywanów.
 • System filtracji – obowiązkowo sprawdź, czy interesujący Cię model go ma. Filtr pozwoli odfiltrować nawet najdrobniejsze pyły, zadba to o zdrowie domowników
 • Pojemność pojemnika – im jest on większy, tym urządzenie ma większą wagę, jednak pozwala to na rzadsze odrywanie się od sprzątania
 • Czas działania i ładowania – na rynku dostępne są modele pracujące od kilkunastu minut do godziny pracy. Ten parametr powinniśmy uzależnić od wielkości domu i powierzchni do sprzątania. Warto też zwrócić uwagę na czas ładowania akumulatora, warto wybierać modele ze wskaźnikiem, umożliwiającym podejrzenie stanu baterii.
 • Poziom hałasu – urządzenie nie powinno emitować hałasu większego niż 70dB.
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • klarcia578

  0

  Nigdy nie lubiłam odkurzać, ale odkąd mam pionowy odkurzacz bezprzewodowy, to ta czynność jest dla mnie przyjemna. Nie muszę co chwilę podłączać kabla ani schylać się. Odkurzanie jest takie fajne, jak zamiatanie. Tutaj można poczytać o tym, jaki dobrać odkurzacz do mieszkania bosch-home.pl/poznaj-marke-bosch/blog/jaki-wybrac-odkurzacz-zaleznie-od-powierzchni-mieszkania.

 • mateo88

  0

  u nas roomba naprawdę jest super sprząta sama, a jak są takie miejsca bardziej zabrudzone w mieszkaniu to roomba poświecą im szczególną uwagę :)

 • pati1283

  0

  Z tego co się orientowałam, to te tanie pionowe krótko działają na jednym ładowaniu. Dlatego ja wolałam kupić sobie roombę 605, która nie dość, że pracuje przez min. godzinę, to dodatkowo robi to bez mojego udziału. O wiele większa wygoda niż odkurzacz pionowy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX