Deskorolka elektryczna - jak ją wybrać?

KK
14.10.2019 10:39
Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna (Fot. shutterstock)

Elektryczne wersje sprzętów cieszą się coraz większą popularnością. Decydujemy się na zakup elektrycznej hulajnogi, roweru, deskorolki. Jeśli jesteś miłośnikiem nowinek technologicznych, nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań, pojazd jakim jest deskorolka elektryczna przypadnie Ci do gustu! Sprawdziliśmy, czy warto ją kupić i jak wybrać.

Deskorolka elektryczna – jak działa?

Deskorolka elektryczna to urządzenie wyposażone w podstawę oraz drążek ze sterowaniem komputerowym. Często nazywana jest także określeniem Segway lub hoverboard. To unikatowy i nowoczesny pojazd, który porusza się dość szybko i bardzo cicho.

Deska wykrywa postawione na niej stopy i zmianę nachylenia, dzięki czemu sama się uruchamia i dostosowuje sposób jazdy do pracy stóp użytkownika. Ruszanie z miejsca do przodu następuje, gdy sterujący przechyli się do przodu, do tyłu – jeśli przechyli się w tył. Po naciśnięciu stopy na podesty mamy możliwość skręcania. Kierujący deską elektryczną decyduje o kierunku jazdy oraz prędkości. W sklepach znajdziemy modele sterowane za pomocą pilota, są tańsze, jednak mniej wygodne podczas jazdy.

Deskorolka elektrycznaDeskorolka elektryczna Fot. shutterstock

Jak wybrać odpowiednią?

Wybierając deskorolkę elektryczną warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim na pojemność akumulatora. Deskorolka to urządzenie, które się ładuje, im większa pojemność akumulatora, tym mamy zagwarantowaną dłuższą przejażdżkę. Sprawdzajmy też czas ładowania sprzętu.

Kolejną kwestią jest prędkość. Tańsze modele rozwijają prędkość do kilkunastu kilometrów na godzinę, droższe nawet do 60 km/h. Warto pamiętać, że do większych prędkości lepiej być wprawionym operatorem elektrycznej deski, by uniknąć bolesnych upadków.

Rozmiar kół deski przekłada się na komfort jazdy oraz możliwość poruszania się po różnych terenach. Modele podstawowe umożliwią jeżdżenie po równej powierzchni, deskorolki terenowe, z wysoko zawieszonymi kołami i agresywnym bieżnikiem dadzą możliwość większych szaleństw na desce.

Zwróć też uwagę na maksymalne obciążenie. Inne mają modele przeznaczone dla dzieci, inne dla osób dorosłych. Obciążenie warto przeliczyć z zapasem (plecakiem na plecach czy torbą).

Znacząca jest jakość wykonania. Deskorolka elektryczna musi być stabilna i wykonana z materiałów wysokiej jakości. Ostatnią kwestią jest cena. Najtańsze deski kupimy nawet od 300-400 złotych, lepsze modele to wydatek rzędu 700-800, a nawet więcej.

Deskorolka elektryczna – czy warto, czy jest  bezpieczna?

Oczywiście, że warto! Deskorolka elektryczna to sprzęt, który zajmuje mało miejsca. Bez problemu przechowamy go w szafie, garażu, zabierzemy ze sobą na wakacje, dojedziemy do pracy. Prędkość, jaką rozwija urządzenie nie jest całkowicie zawrotne, a więc deska jest bezpieczna! Wystarczy opanować płynną jazdę i balansowanie ciałem. Z pewnością w kilka dni opanujesz technikę jazdy na deskorolce elektrycznej! Warto podkreślić, że jazda na deskorolce jest ekologiczna – nie emituje ona żadnych zanieczyszczeń, przypadnie do gustu miłośnikom ekologii.

Kolorowe deski, zdobione ciekawym designem, z podświetlanymi elementami podbije serce każdego miłośnika gadżetów, sprawdzi się też w postaci prezentu!

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (2)

  • jes-ter

    0

    Na razie wstrzymam się chwilowo z zakupem i poczekam na wersję latającą taką jak z "Powrotu do przyszłości".

  • grzegorzek.pol

    Oceniono 1 raz -1

    Takie deskorolki, to raczej zabawki dla dzieciaków. Do jazdy po mieście sprawdzają się lepiej hulajnogi elektryczne. Ja mam kugoo s1 pro z szerszym tylnym kołem redukującym wstrząsy. Studzienki kanalizacyjne czy jinne nierówności nie są jej straszne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX