Actina - polska marka: komputery, produkty sieciowe i serwery

KK
18.10.2019 07:54
Urządzenia marki Actina

Urządzenia marki Actina (Fot. actina, materiały partnera)

Actina to polska marka, należąca do firmy ACTION SA zajmująca się produkcją serwerów, komputerówe oraz produktów sieciowych. Na polskim rynku działa już od 2001 roku. Słyszeliście o niej wcześniej? Sprzęty tej marki znajdziecie w sklepach Sferis. Postanowiliśmy przybliżyć historię marki Actina i sprawdzić co dokładnie mają w swojej ofercie.

Actina – co to za marka?

Urządzenia marki ActinaUrządzenia marki Actina Fot. Actina, materiały partnera

Marka Actina zadebiutowała na polskim rynku w 2001 roku, wtedy sprzedano pierwsze komputery, które były sygnowane nazwą Actina. Marka należy do grupy ACTION SA, założonej w 1991 roku w Zamieniu pod Warszawą. Actina oferuje komputery, produkty serwerowe oraz sieciowe. Z biegiem lat marka rozszerza swoje portfolio i koncentruje się na zaawansowanych technologiach. Inżynierom zajmującym się projektami komputerów Acina zależy na miarodajnej wydajności, która odzwierciedli praktyczne zastosowania. Każde urządzenie już na etapie produkcji jest testowane w taki sposób, w jaki będzie później wykorzystywane przez użytkownika. W jaki sposób się to odbywa? Na przykład komputery biurowe testowane są pod względem aplikacji Adobe oraz pakietu Microsoft Office.

Śmiało można powiedzieć, ze marka Actina jest liderem na polskim rynku pod względem pozyskiwania branżowych certyfikatów, między innymi w 2006 roku komputery z linii Actina Sierra otrzymały zgodność z systemem Windows Vista, a w 2014 roku linia urządzeń Actina Prime otrzymała certyfikat zgodności z systemem Windows 8.1.

Actina poszerzyła swoją ofertę o profesjonalne serwery, dzięki czemu każdy klient ma szansę znaleźć sprzęt dopasowany do swoich oczekiwań, nawet najbardziej wygórowanych. Bez problemu znajdziemy w ofercie rodzinę profesjonalnego oprogramowania do zdalnego i lokalnego zarządzania komputerami w sieci oraz ich zasobami.

ActinaActina Fot. actina, materiały producenta

W ofercie marki znajdziemy szeroką gamę routerów, kart sieciowych oraz repeaterów. Warto podkreślić, że producent zadbał, by podnosząć jakość i możliwości technologiczne oferowanych produktów szły w parze z atrakcyjnym poziomem cenowym. Actina dostarcza swoje urządzenia publicznym spółkom, mniejszym biurom oraz klientom indywidualnym, w tym graczom.

Każdy znajdzie coś dla siebie – polskie urządzenie, o świetnej jakości i adekwatnej cenie!

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 10 razy 10

  'Inżynierom zajmującym się projektami komputerów Acina zależy na miarodajnej wydajności, która odzwierciedli praktyczne zastosowania.'
  Moje nowe Best of the Best jeśli idzie o bełkot marketingowych przygłupów...

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 7

  Nigdy więcej tego shitu! Jak laptopy były jeszcze kosmicznie drogie chciałem kupić nowoczesnego lapka, a Toshiba kosztowała 8000zł więc za 4500zł kupiłem actinę-na swoje nieszczęście. Na drugi dzień matryca pękła jakby sama z siebie, wysłałem do naprawy, stwierdzili oczywiście że uszkodzenie mechaniczne i 2000zł za naprawę plus kurier. Brałem na firmę, więc co miałem zrobić, wyrzucić na złom jak potrzebuję? Zapłąciłem za naprawę, po tygodniu zaczął się bardzo grzać i coś się stało, nie dawał się włączyć, znowu naprawa, znowu tysiąc złotych. Miesiąc później znowu naprawa, znowu tysiak. Za każdym razem co innego, ale nie wymienią egzemplarza bo sprzedali felerny, żeby zarabiać na naprawach. Jeszcze raz albo dwa go naprawiałem. Leży teraz w szufladzie, nieużywany, kosztował mnie tyle co Toshiba, mogłem nie oszczędzać i nie szukać taniej tylko od razu kupować dobre. Firma dawno zbankrutowała, więc trudno. Ale mam nauczkę życiową, nigdy więcej czegokolwiek z Actiny ani action.Nie warto przepłacać, bo niestety dwa razy się później kupuje.Od razu kupić dobre i nie ma problemu. Nawet lapek Sony, który kupiony był 15 lat temu jeszcze chodzi dobrze, a mam już nowy tańszej marki, bo potrzebowaliśmy drugiego egzemplarza. A reklama tutejsza jest nieporozumieniem.

 • mistermadmat

  Oceniono 4 razy 4

  Miałem kiedyś lapka z actiny ,mocny procek i nic po za tym ale zimą mieszkanie świetnie nagrzewał i ku rwa hałasował tak że nawet głupiego filmu nie można było obejrzeć . Taka to Polska firma jak z koziej d upy trąba ,chińskie gów no obrandowane .

 • yorris

  Oceniono 6 razy 4

  Tak z ciekawości zapytam: a co ta polska firma produkuje (a nie: "ma do zaoferowania")? Procesory? Pamięci? Nośniki danych, płyty główne? Może choćby obudowy? Okablowanie?! Czy zamawia kontener na AliExpress i po prostu składa toto do kupy, reklamując śmiesznym hasełkiem 'dobre, bo polskie' (całe życie uważałem, że jeśli coś jest dobre, to dlatego, że po prostu jest... dobre, a to, czy powstało w Hongkongu, czy pod Otwockiem, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia)? Właśnie niedawno padł na pysk inny 'rodzinny, polski producent' badziewia, w którym nawet wkręty były 'made in China".

 • joankb

  Oceniono 3 razy 3

  Gorsze od baardzo złego chińczyka. To nie marka, to nalepiacze.

 • piszedoosla

  Oceniono 1 raz 1

  Na ekranie telefonu zdanie „ Materiały promocyjne Partnera” jest praktycznie niewidoczne i wstawione na koncu, gratulacje...

 • bosman64

  0

  Mialem juz kilka laptopow ale takiego G jak swiat jeszcze nie widzial. jeszcze w okresie gwarancyjnym dwie wymiany plyty glownej. Zaraz po okresie gwarancji i tak zaraz sie "skonczyl" definitywnie. Po kazdej naprawie przychodzil coraz to gorzej zmontowany. Dno i kupa mulu.

 • raknawspak

  0

  Marka srarka... Action od 2 lat w tarapatach, tekst sponsorowany chyba Pani Prezes pisała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX