Ładowarka samochodowa - jak wybrać? Sprawdzone modele

KK
05.11.2019 14:30
Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa (Fot. shutterstock)

Spędzasz dużo czasu za kierownicą? Telefon służy Ci za nawigację, a może słuchasz za jego pośrednictwem ulubionej muzyki? Jeśli tak, na pewno denerwuje Cię rozładowana bateria w smartfonie, szczególnie jeśli nie masz przy sobie powerbanka. Czas na zakup ładowarki samochodowej! Podpowiadamy jak ją wybrać.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa, to zaraz po tradycyjnej najczęściej poszukiwany model, szczególnie jeśli dużo czasu spędzamy podróżując samochodem, a nasz telefon jest ciągle eksploatowany. Fakt jest taki, że im więcej urządzenie jest eksploatowane, tym szybciej rozładowuje się bateria. Warto w takim wypadku pomyśleć o zakupie ładowarki samochodowej, którą podłączamy do gniazda zapalniczki.

Ładowarka samochodowaŁadowarka samochodowa Fot. shutterstock

Na pewno zastanawiasz się, jaki model wybrać. Najwięcej znajdziemy modeli podłączanych do urządzenia kablem. Coraz częściej możemy też spotkać ładowarki samochodowe bezprzewodowe. Jak działają? Do gniazda zapalniczki podłączamy podstawę, a na niej kładziemy telefon, w tym momencie rozpoczyna się ładowanie baterii. Podczas trasy ładowarki bezprzewodowe mogą się nie sprawdzić, w razie każdokrotnego hamowania telefon spadnie z podstawy ładującej.

Ładowarka samochodowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szukając ładowarki samochodowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Ładowarka samochodowaŁadowarka samochodowa Fot. shutterstock

Natężenie prądu – od natężenia zależy wydajność ładowania mobilnych urządzeń. Jeśli natężenie będzie większe, urządzenie szybciej się naładuje. W przypadku ładowarek samochodowych najlepiej wybierać modele o natężeniu 2A.

Liczba portów – wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami. Im więcej gniazd, tym więcej urządzeń jednocześnie podłączysz do ładowania, np.: smartfon, nawigację samochodową czy tablet.

Długość przewodu zasilającego – przed zakupem warto to sprawdzić, kabel powinien być wystarczającej długości, by podłączyć urządzenie i odłożyć je w miejsce, w którym nie będzie nikomu przeszkadzać

Dodatkowe funkcje – warto sprawdzić czy ładowarka wyposażona jest w możliwość szybkiego ładowania QuickCharge lub Smart Chip Control – funkcja, która dostosowuje optymalne natężenie do konkretnego urządzenia.

Marka – znajdziemy ładowarki znanych producentów oraz modele no-name, które są zdecydowanie tańsze. Przez zakupem lepiej poczytać opinie na forach internetowych, by nie kupić bubla.

Design – może wygląd nie ma znaczenia, ale jeśli znalazłeś urządzenie o dobrej mocy i w pięknym kolorze, postaw na kolor! W samochodzie będzie żywiej!

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • leszekandrzejlatos

    0

    ALE BZDURA!!!!!!!! Kazdy telefon powinno ładować się takim prądem jaki przewidział producent.

    'Jeśli natężenie będzie większe, urządzenie szybciej się naładuje. W przypadku ładowarek samochodowych najlepiej wybierać modele o natężeniu 2A.'

    Tak to tylko psuje baterie i sprawia że się szybciej zużywaja....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX