Skuteczna depilacja w domu - jaką metodę wybrać?

NS
19.11.2019 17:40
depilacja

depilacja (Fot. Shutterstock)

Stwórz swój minigabinet pielęgnacyjny we własnym domu. Wosk, maszynka czy depilacja światłem? Która metoda jest najskuteczniejsza?

Depilacja maszynką

depilacja maszynką do goleniadepilacja maszynką do golenia Fot. Shutterstock

To klasyczna metoda depilacji, którą wciąż wybiera najwięcej kobiet. Golenie maszynką ma wiele zalet - robi się to sprawnie, szybko, nie trzeba się do tego specjalne przygotowywać i co równie ważne, nie wydamy na ten zabieg fortuny. Oczywistymi minusami są podrażniona skóra oraz konieczność częstego powtarzania samej depilacji. Jak przygotować się do depilacji maszynką, by zminimalizować niechciane efekty i cieszyć się gładką skórą? 

1. Weź kąpiel lub ciepły prysznic

Golenie nóg czy wrażliwych okolic bikini może powodować podrażnienia. By zapobiec ich powstawaniu warto przez depilacją rozgrzać skórę. Ciepła woda zmiękczy ją, a dodatkowo wykonanie przed depilacją peelingu sprawi, że włoski uniosą się i łatwiej będzie je zgolić. 

2. Dbaj o maszynkę do golenia

Starą i brudną maszynką nie ogolisz się skutecznie. Dbaj o maszynkę, nie zostawiaj jej w wilgotnym miejscu oraz po każdym goleniu czyść jej ostrza.

3.Do golenia używaj odpowiednich kosmetyków

Naczelna zasada golenia maszynką - nigdy nie rób tego na sucho! Używaj dedykowanych kosmetyków, takich jak pianki i żele. Zwykle zawierają one cenne składniki, które pielęgnują skórę podczas golenia.

Depilacja woskiem

depilacja woskiemdepilacja woskiem Fot. Shutterstock

Popularną metodą depilacji, którą możemy z powodzeniem wykonać w domu jest depilacja woskiem. Jej największe plusy to trwałość - efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 3 tygodnie. Co równie ważne, wosk działa na każdy rodzaj włosa, więc z tej metody może skorzystać każdy. Jak przygotować się do depilacji woskiem w domu?

1.Przede wszystkim warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Podgrzewacz do wosku w rolce będzie najlepszym rozwiązaniem - aplikacja ciepłego wosku jest prostsza i nie wymaga takiej wprawy, jak ta wykonywana szpatułką. Bogata oferta sklepów internetowych oferuje różne akcesoria - dobry aplikator kupimy już za 60 zł. Dodatkowo należy kupić paski z fizeliny oraz zasypkę dla dzieci. Na koniec przyda się nawilżająco-łagodząca oliwka lub balsam.

2. Przed samą depilacją nie należy niczym smarować skóry - jedynie sucha powierzchnia ciała pozwoli na skuteczną depilację woskiem.

3. Najlepsze efekty przyniesie depilacja włosków o długości 7-10 mm. 

4. Wosk nakładamy na skórę z zasypką, przykładamy fizelinę i zrywamy ją jednym zdecydowanym ruchem w przeciwną stronę do kierunku wzrostu włosa. Warto również naciągnąć skórę - jej napięcie sprawi, że ból będzie mniej odczuwalny.

Depilacja światłem IPL

Philips LumeaPhilips Lumea mat. partnera

Ta metoda to prawdziwa rewolucja w pielęgnacji. Depilacja światłem jest bezbolesna, wygodna i skuteczna. Już po trzecim zabiegu możesz pozbyć się aż do 92% włosków. Natomiast po cyklu dwunastu zabiegów możesz cieszyć się gładką skórą nawet do 6 miesięcy! Wszystko nie zajmie ci więcej niż 15 minut. Co najważniejsze, sam zabieg jest kompletnie bezbolesny i bezpieczny.

Jakie urządzenie do depilacji światłem wybrać?

Używając depilatora Philips Lumea, który został stworzony we współpracy z dermatologami, możesz zapomnieć o bólu! Urządzenie posiada też czujnik SmartSkin, który doradzi właściwe dla ciebie ustawienie intensywności. Zasilanie sieciowe i bezprzewodowe sprawia, że Philips Lumea jest bardzo wygodna w użyciu.

Zabieg wykonywany urządzeniem Philips Lumea jest naprawdę banalnie prosty i składa się z czterech kroków:

krok 1 - zacznij od pozbycia się nadmiaru włosów, goląc, depilując lub usuwając woskiem wybrany obszar skóry przed pierwszym zabiegiem;

krok 2 - wybierz odpowiednie ustawienie dla swojego odcienia skóry, korzystając z czujnika SmartSkin;

krok 3 - przyłóż okienko do skóry pod kątem 90 stopni. Poczekaj, aż włączy się wskaźnik gotowości do błysku i naciśnij przycisk błysku;

krok 4 - powoli przesuwaj urządzenie po skórze, aplikując jednocześnie błyski. Unikaj aplikowania więcej niż jednego błysku na to samo miejsce.

I gotowe! Możesz cieszyć się jedwabiście gładką skórą.

Do każdej z części ciała Philips Lumea ma zarezerwowane odrębne nasadki, które różnią się kształtem, rozmiarem okienka i filtrem. Po nałożeniu na urządzenie uruchamiany jest właściwy program, co pozwala na bezpieczne stosowanie urządzenia nawet na delikatnych i wrażliwych obszarach oraz zapewnia maksymalną skuteczność. Ty nie musisz się niczym martwić - Philips Lumea załatwi całą pielęgnację za ciebie!

Więcej o: