Drony i stabilizatory -  sprzęt, którym zrobisz świetnej jakości ujęcia w powietrzu i na ziemi

Agata Zielińska
02.12.2019 11:17
Dron

Dron (Fot. www.instagram.com/geek.buying)

Nieważne czy zajmujesz się fotografią i wideorejestrowaniem czysto hobbystycznie, czy jest to związane z twoim zawodem chcesz, aby twoje materiały były niepowtarzalne i świwtnej jakości. Podpowiadamy dwa przydatne gadżety, które kupisz za mniej niż 500zł.

Drony i stabilizatory - propozycje dla początkujących i zaawansowanych

Zastanawiasz się nad kupnem swojego pierwszego drona? Jeśli wahasz się, czy to dla ciebie i nie chcesz wydawać kilku tysięcy na sprzęt oraz szkolenia to przygotowaliśmy dla ciebie kilka opcji. Poniższe propozycje to drony z kamerą oraz stabilizatory do smartfonów. Te dwa gadżety łączy świetna jakość wideo oraz zdjęć, z tą różnicą, że jedne materiały będą z ziemi, a drugie z powietrza. 

Drony idealne do nauki - jakie powinny mieć funkcje i właściwości? Na co zwrócić uwagę? Bardzo dobry sprzęt szkoleniowy, jak i do użytku profesjonalnego powinien mieć funkcję swobodnego zwisu w powietrzu, możliwość wykonywania obrotów o 360 stopni oraz przeróżnych akrobacji - również powinno odbywać się bez jakichkolwiek kłopotów, a jakość wykonywanych zdjęć oraz wideo powinna być przez cały czas jak najwyższa. Bardzo istotna jest opcja powrotu do bazy, polegająca na tym, że dron samodzielnie odnajdzie drogę do domu. Warto sprawdzić także, czy sprzęt ma możliwość regulacji prędkości, czy działa tylko w jednym tempie. 

DronDron Fot. www.instagram.com/geek.buying

Jak zrobić świetne ujęcia smartfonem? Podpowiadamy, jak używać stabilizatora

Zrobić świetnej jakości zdjęcia i wideo w powietrzu to nie lada wyczyn. Co nie oznacza, że na ziemi jest to łatwe. W dzisiejszych czasach smartfony mają na tyle świetne aparaty i rozdzielczości, że zdjęcia wykonane nimi wyglądają profesjonalnie. A przynajmniej wyglądałyby, gdyby akurat nie zatrzęsła się ręka - o co nietrudno. Jeśli chcesz mieć świetnej jakości zdjęcia z wakacji, a nie chce nosić ci się ciężkiego sprzętu, weź ze sobą stabilizator lub gimbal. Taki dodatek umożliwi ci zrobienie idealnych zdjęć w nawet bardzo dynamicznych warunkach. Dzięki wielu funkcjom możesz m.in. złapać ostrość, zbliżyć lub oddalić obraz. 

Stabilizator do telefonuStabilizator do telefonu Fot. www.instagram.com/geek.buying

Więcej o: