Żaluzje fasadowe są łatwe w montażu, estetyczne i funkcjonale. Wybierz je do swojego domu!

Natalia Szyperek
16.09.2020 18:55
Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe (Fot. Anwis)

Żaluzje fasadowe to elegancki produkt wpasowujący się w trendy i wymagania współczesnego budownictwa. Dzięki nim ochronisz wnętrze przed promieniami słonecznymi, a także zyskasz ciekawie prezentującą się fasadę. Ale to nie koniec ich zalet. Sprawdź czemu żaluzje fasadowe są tak pożądane!

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. Anwis

Żaluzje fasadowe są na tyle estetycznym i dekoracyjnym elementem, że nie zachodzi konieczność stosowania w mieszkaniu dodatkowych osłon w postaci wewnętrznych rolet czy żaluzji. Wykonane z aluminium i dostępne w szerokiej palecie barw idealnie komponują się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: szkło, beton, drewno, aluminium - tworząc przemyślane, intrygujące kompozycje. Efekt wizualny potęguje ustawienie lamel pod odpowiednim kątem, w zakresie od 90º do 180º. Zmiana kąta ułożenia lamel umożliwia jak najbardziej komfortowe przenikanie światła i ciepła do wnętrza pomieszczenia.

Żaluzje fasadowe i ich funkcjonalność

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. Anwis

Lekka i prosta budowa żaluzji wykonanych z wysokiej jakości aluminium wpływa nie tylko na ostateczny wygląd fasady, nadając jej optycznej lekkości, ale także nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Stabilność i trwałość systemu, a także ochronę przed nadmiernym działaniem wiatru zapewniają prowadnice oraz stalowe linki. Zastosowanie do produkcji odpornego na warunki atmosferyczne aluminium oraz dodatkowe zabezpieczenie wysokiej jakości lakierami sprawiają, że żaluzje fasadowe są odpowiednio chronione przed zniszczeniem w wyniku działania wody, wilgoci czy intensywnych promieni słonecznych. Za bezproblemowe funkcjonowanie żaluzji fasadowych odpowiadają systemy sterowania. Mogą być one obsługiwane ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbkowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Jeden silnik może sterować pojedynczą żaluzją lub ich większą liczbą. Istnieje także możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania z systemem automatyki pogodowej oraz z inteligentnym systemem zarządzania budynkiem.

Żaluzje fasadowe i ich właściwości

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. Anwis

Żaluzje fasadowe aluminiowe nie tylko skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się i stanowią regulację dla ilości światła przenikającego do pomieszczeń. W przypadku dużych, przeszklonych elewacji stanowią izolator, wpływając na odpowiedni rozkład temperatury wewnątrz, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji. Pomiędzy lamelami, a szybą powstaje poduszka powietrzna, która jest skuteczną barierą termiczną, spowalniającą wymianę ciepła. Przy panującej na zewnątrz temperaturze możliwe jest obniżenie temperatury panującej wewnątrz budynku nawet o kilka stopni. Zaletą żaluzji fasadowych jest także to, że poprawiają akustykę wnętrz, zmniejszając natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz.

Więcej o: