Marka Dafi - razem możemy więcej!

Od momentu, kiedy stan w polskiej służbie zdrowia zaczął ulegać obciążeniu, poprzez zagrożenie personelu medycznego zakażeniem, spółka Formaster - producent filtrów do wody kranowej Dafi - podjęła kroki wspierające osoby i instytucje w potrzebie. Personel medyczny codziennie stawia czoła pandemii pomagając pacjentom, lecząc ich i ratując ich życie. Niestety coraz bardziej widoczne są również braki w podstawowym wyposażeniu szpitali.

- Jesteśmy dumni z naszych inicjatyw i nie zamierzamy spocząć, mimo że sami jesteśmy mocno przytłoczeni sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju. Przeprowadziliśmy dotychczas akcję pt. "Filtr dla seniora", podczas której przekazaliśmy kilkaset dzbanków filtrujących wodę kranową. Dzięki nim można zrezygnować z konieczności zakupu i dźwigania wody ze sklepowych półek. Przedsięwzięcie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem, a produkty rozeszły się w mgnieniu oka. Akcję dedykowaliśmy Kielczanom powyżej 65. roku życia. Do domów przywozili je nasi pracownicy, ubrani w maseczki, przyłbice, rękawiczki ochronne i dokładnie poinformowani o zachowaniu wszelkich dodatkowych środków bezpieczeństwa - opowiada Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi.

Marka Dafi od zawsze chętnie wspiera przedsięwzięcia lokalne, dlatego w tym trudnym dla wszystkich okresie, podjęła także inne działania. Wykorzystując swoje możliwości produkcyjne, wykonała już ponad 2000 sztuk przyłbic, które sukcesywnie przekazuje potrzebującym placówkom. W planach ma produkcję kolejnych 5000 sztuk. Podczas akcji zainicjowanej przez ambasadora marki - Damiana Janikowskiego, firma przekazała 100 dzbanków filtrujących wodę lekarzom warszawskich szpitali.

- Działalność zarobkowa jest w naszym przypadku ściśle powiązana ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Nie wyobrażamy sobie funkcjonować w oderwaniu od otaczających nas potrzeb, zarówno ludzi, jak i środowiska naturalnego. To drugie jest szczególnie bliskie naszej filozofii, gdyż produkty filtrujące stworzone przez Dafi umożliwiają redukcje nadmiernie zużywanych, jednorazowych butelek PET, które w niekontrolowany sposób trafiają do przyrody i zanieczyszczają nasza planetę. W zeszłym roku przekazaliśmy na lokalne działania typu CSR ponad 100 000 zł. Jedną z ciekawszych inicjatyw, budzących duże uznanie, było stworzenie - w porozumieniu z Ligą Ochrony Przyrody - firmowej pasieki, składającej się z 10 uli. Wymiernych korzyści, na które ma wpływ działalność pszczół, nikomu nie trzeba dziś przypominać, dlatego też liczymy na zachęcenie innych do podobnej aktywności. W 2020 roku realizujemy projekt ochrony gatunków parasolowych, których wyginięcie może pociągnąć za sobą kolejne straty w ekosystemie. Kwota przekazana na ten projekt to również ponad 100 000 zł. Epidemia zaskoczyła wszystkich, musieliśmy mocno zweryfikować m.in. nasze plany marketingowe, w tym też wspomniany CSR, ale robimy wszystko by nie rezygnować z założonego wsparcia dla przyrody i jeszcze znaleźć czas oraz środki na dodatkowe aktywności – dodaje Maciej Bursztein.

Materiał reklamowyMateriał reklamowy Materiał reklamowy

Na opisanych działaniach firma nie poprzestała i rozpoczęła też wykonywanie skrzyń, mających posłużyć bezpiecznej inkubacji. Co więcej, postanowiła przekazać 20% kwietniowego dochodu ze sklepu internetowego – sklep.dafi.pl - na potrzeby placówek medycznych.

- Dobry biznes to biznes elastyczny, nieszablonowy. Jesteśmy w stu procentach firmą polską, rodzinną i mimo, że zatrudniamy ok. 300 osób to struktura zarządzania jest tak zorganizowana, by móc reagować na bieżące wyzwania oraz zmieniające się otoczenie. Co dla nas jest jeszcze bardzo ważne, to sprzyjająca naszej działalności świadomość społeczeństwa, a w tym trudnym czasie - wyjątkowo żywe poszukiwanie produktów, które ułatwią życie, pozwalają oszczędzić czas i wydatki. Jak wskazują nasze badania, filtry Dafi niewątpliwe te potrzeby zaspokajają – tłumaczy Maciej Bursztein.