Po nowe talenty idź na wystawę!

Wystawa MUST SEE to must have dla poszukujących oryginalności, świeżego podejścia i talentów. W tym roku prace młodych artystów będzie można oglądać od 21.08.2020 w 3 lokalizacjach równolegle: na Nocnym Markecie i w Lunaparku nad Wisłą (do końca sierpnia) oraz w Warmucie (do końca września).

MUST SEE to wydarzenie od dwóch lat nierozłączne z przeglądem See&Say, którego 7. edycja zgromadziła prace młodych twórców w ramach 14 kategorii, m.in.: ilustracja, fotografia, product design, creative technology, gra, audio, video czy moda (więcej tu).

W 3 lokalizacjach zostanie zaprezentowanych ponad 100 projektów. Większość będzie wyświetlana na ekranach, jednak 42 prace wyróżnione przez ekspertów zostaną wydrukowane, bądź zaprezentowane w formie eksponatu. W gronie ekspertów przyznających wyróżnienia znaleźli się, m.in.: fotografowie Jacek Poremba i Mikołaj Komar, ilustratorki Aleksandra Stefaniak KMAG, Ola Niepsuj, Beata Śliwińska – „Barrakuz”, a także Staszek Trzciński z STX Music Solutions, reżyser i designer Sebastian Pańczyk i inni. 

- Wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy zgłosili się w tym roku do See&Say, zaskoczyło nas swoją dojrzałością. Niejednokrotnie mieliśmy wrażenie, że rozmawiamy z twórcami doświadczonymi i już ukształtowanymi. Dla nas ten wielowymiarowy projekt niezaprzeczalnie odgrywa ogromną rolę dla rozwoju branży kreatywnej, łącząc w sobie elementy akademii, wykładów, pokazów, targów pracy i w końcu wystawy.

– podkreślił Wojciech Dagiel pomysłodawca inicjatywy See&Say oraz wystawy Must See, co-founder / creative director, LVOV.

Od środy 12.08.2020r. w Lunaparku nad Wisłą będzie można oglądać instalację zapowiadającą wystawę Must See. Jej autorką jest Magdalena Radziszewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podwieszone na gałęziach drzew meduzy, poruszające się niezależnie od siebie, mają dać obserwatorom poczucie, iż zaglądają w głąb oceanu. Dzieło powstało w ramach VI edycji Light Move Festival w Łodzi.

Prace będzie można oglądać w godzinach otwarcia lokalizacji:

· Warmut – od godzin 16:00 (w niedzielę od 12:00) do późnych godzin nocnych. Szczegóły tutaj.  Wystawa trwa do końca września.

· Nocny Market – od godzin popołudniowych, 16:00 / 17:00 do późnych godzin nocnych. Szczegóły tutaj. Wystawa trwa do końca sierpnia.

· Lunapark nad Wisłą - czwartek i piątek od godz. 18:00, w weekend od 14:00 do późnych godzin nocnych. Szczegóły tutaj. Wystawa trwa do końca sierpnia. Szczegółowy repertuar wystaw będzie dostępny wkrótce na tej stronie.