#Wspierajseniora - Lidl dołącza do solidarnościowego korpusu wsparcia seniorów

W obecnej sytuacji powinniśmy szczególnie dbać o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powstał po to, aby osoby 70+ otrzymały niezbędną pomoc - np. zrobienie zakupów spożywczych - bez konieczności wychodzenia z domu. Lidl Polska dołącza do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz zachęca do udziału w programie #wspierajseniora.

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo seniorzy powinni ograniczać obecnie wychodzenie z domu do minimum. Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów został zainicjowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, aby osoby 70+ otrzymały niezbędną pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. W ramach akcji #wspierajseniora wdrożono infolinię dla osób 70+, które potrzebują wsparcia w zakupach, sprzątaniu czy wyprowadzaniu psa. Seniorom pomagają wolontariusze, których pracę koordynują lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej. Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z pomocy, powinni skontaktować się z infolinią pod numerem telefonu 22 505 11 11. Ponadto wszystkie osoby mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa w wolontariacie, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej wspierajseniora.pl.

- Osoby starsze znajdują się w grupie ryzyka, dlatego powinniśmy je szczególnie chronić przed pandemią. Z myślą o wszystkich seniorach stworzyliśmy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, który umożliwi im pomoc w czasie pandemii bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Zachęcamy wszystkie osoby do dołączenie do naszego programu i zostanie wolontariuszem. Seniorów można wesprzeć, robiąc zakupy, wyprowadzając psa lub w innych, codziennych czynnościach – mówi Małgorzata Czerepak, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Lidl Polska w trosce o seniorów

Pomaganie ma znaczenie, dlatego Lidl Polska dołączył do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Sieć wspiera seniorów i wolontariuszy oraz promuje akcję w swoich kanałach. Ponadto udostępnia gotową listę zakupów, którą można odebrać z kasy nr 1 lub pobrać ze strony internetowej lidl.pl. Ponadto Lidl Polska niezmiennie od początku epidemii stale udostępnia we wszystkich sklepach sieci tzw. kasy pierwszeństwa. Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna. Wiemy, jak dużą część naszego społeczeństwa stanowią osoby starsze, dlatego postanowiliśmy im pomóc. Popieramy inicjatywę Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, stworzoną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, oraz zachęcamy do dołączenia do akcji. Wolontariusze robiący zakupy seniorom mogą liczyć w naszych sklepach na pomoc i skorzystać z udostępnionych dla nich kas pierwszeństwa – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Seniorzy, którzy jednak zdecydują się na samodzielne dokonanie zakupów, mogą odwiedzić sklepy Lidla od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 12:00, gdy przyjmowani są wyłącznie klienci w wieku 60+. Dodatkowo podczas "godzin dla seniorów" Lidl zapewnia specjalne promocje cenowe tylko dla nich.