Zaangażowanie pracowników i organizacji rok po rozpoczęciu pandemii

11-12 marca, dokładnie rok po rozpoczęciu pierwszego lockdownu spowodowanego pandemią COVID-19 w Polsce, HR-owcy, przedsiębiorcy i menedżerowie spotkają się, by rozmawiać o zaangażowaniu. Tematy zaangażowania, budowania i zarządzania zespołami oraz kultury organizacyjnej, stały się obecnie nie tylko ważne, ale też pilne. Jak to robić, gdy pracownicy rozproszeni są w swoich domach, gdy biura już nie są miejscem spotkań i codziennych interakcji. Przedsiębiorcy, działy HR i menedżerowie stanęli w sytuacji, gdy należy szybko wdrażać w życie wiedzę, która wcześniej była tylko teorią. Jak budować zaangażowanie i więź z firmą, gdy członkowie zespołów są coraz dalej od siebie? Jakich liderów potrzebujemy dzisiaj i jacy będą potrzebni jutro? Jak budować zaangażowanie swoich pracowników, a jakiego zaangażowania samej organizacji oczekują pracownicy? Jak zmienia się komunikacja i dlaczego wzrost świadomości jest początkiem rozwoju? Jakie lekcje "odrobiliśmy" w tym roku, a przed jakimi kolejnymi wyzwaniami staniemy w kolejnych latach?

"Zaangażowani na nowo, człowiek i organizacja" - to temat przewodni konferencji HR Open Forum, która odbędzie się 11-12 marca - online. Temat przewodni będzie wskazywał kierunek dyskusji i rozmów w małych grupach na tematy ważne teraz i w przyszłości dla pracowników o organizacji.

Unikalna i angażująca formuła.

Konferencja rozpoczyna się spotkaniem w formule Open Space Technology, która sprawia, że wszyscy uczestnicy są zaangażowani w tworzenie agendy, listy tematów i dyskusje. W czasie spotkania odbędą się 2 godzinne sesje dyskusyjne, w trakcie których uczestnicy dyskutować będą w małych grupach na zgłoszone przez siebie tematy. Ten czas to taki "czas między wykładami", który na zwykłych konferencjach jest krótki, a najbardziej efektywny jeśli chodzi o kontakty i inspiracje.

"Konferencja jest odpowiedzią na potrzebę profesjonalistów HR i przedsiębiorców na szybkie rozwiązania, możliwość merytorycznych spotkań i dzielenia się wiedzą. Żyjemy szybko i oczekujemy inspiracji, rozwiązań i konkretnych działań. HR Open Forum i czas przeznaczony na dyskusje, jest właśnie taką szybką szansą na znalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące dziś pytania" - mówi Inga Safader-Powroźnik, właścicielka ITS Communications, inicjatorka i współorganizatorka konferencji. "Ta edycja HR Open Forum została wzbogacona o strefę praktycznych i merytorycznych Case Studies i Webinarów, które równocześnie pokazują, jak szeroki i złożony jest temat zaangażowania"

Zaangażowanie z różnych perspektyw

Pierwsza część HR Open Forum to dyskusje i setki różnorodnych perspektyw, doświadczeń i praktyk. Druga - Space for Case - to pogłębione tematy praktyczne oraz rozwojowe, wspierające liderów. Ten program jest wyjątkowo merytoryczny i oparty o doświadczenia z Polski i z zagranicy, z polskich firm i globalnych organizacji.

Wśród biznesowych i praktycznych Case Study pojawi się przykład firmy Bayer, w której transformacja komunikacji i sposobu pracy spowodowała wzrost skuteczności pracy. Agnieszka Siuzdak, Dyrektorka pionu Gazeta.pl wraz z Magdaleną Karpińską, członkinią zespołu projektowego opowiedzą o tym w jaki sposób Gazeta.pl wprowadziła elastyczny model pracy, który stał się docelowym modelem w wydawnictwie. Jedna z prezentacji poświęcona będzie temu, w jaki sposób firma HP z powodzeniem realizuje wewnętrzny program dbania o odporność psychiczną pracowników. Będą przykłady tego jak kryzys i transformacja zaangażowania pracowników doprowadziła firmę PhotoAID do globalnego sukcesu w dziedzinie robienia zdjęć do dokumentów online.

Niezwykle cenne dla uczestników konferencji będą webinary prowadzone przez zagranicznych specjalistów. To jedyna taka okazja, by posłuchać i porozmawiać z cenionymi ekspertami. Webinary poprowadzą m.in. zagraniczni goście: Rebecca Johns, coach, trener i konsultant z 35-letnim doświadczeniem ("Intuicja to umiejętność przywódcza"); prawniczka i liderka Roslina Chai ("Does Compassion Belong In The Workplace?"), a także Geert Hofman, doświadczony coach, pracujący z menedżerami, liderami i profesjonalistami na czterech kontynentach, w czterech językach ("Engagement. Whose choice?").

Wsparcie liderów

Duża odpowiedzialność w dzisiejszych czasach spoczywa na liderach i ich sposobie działania i umiejętności komunikacji. Temu poświęcone będą także webinary Witolda Rychłowskiego ("Wdzięczność i uważność jako klucz do motywacji w rękach lidera"), Moniki Jankowskiej ("Ważne rozmowy. Momenty kluczowe dla zaangażowania"), Joanny Cichosz i Katarzyny Tyszko ("Zaufanie. Wielkie słowo zbudowane z małych rzeczy") oraz Dr Marii Mycielskiej ("Jaki profil kultury organizacyjnej firmy zapewnia najwyższe zaangażowanie pracowników i jak tym zarządzać").

Nel Berezowska-Lewicka z Up2YOU, współorganizatorka konferencji przyznaje, że zaplanowane podczas HR Open Forum dyskusje, case’y i webinary pozwolą uczestnikom spojrzeć na temat zaangażowania z różnych perspektyw. - Kwestia zaangażowania pojawia się coraz częściej jako priorytetowe wyzwanie dla liderów i organizacji. To zagadnienie staje się kluczowe niezależnie od wielkości firmy. Mając na uwadze sukces poprzednich edycji konferencji i wypracowanych podczas nich standardów i rozwiązań, chcemy dotrzeć do szerokiego grona HR-owców, ale także przedsiębiorców, właścicieli firm, liderów.

Elastyczna formuła

Konferencja zaplanowana została tak, aby dawała przestrzeń do zaangażowania i aktywności, i jednocześnie możliwość dołączenia w dowolnym czasie. Dyskusje w ramach Open Space, to czas, kiedy warto być na żywo i włączyć się do dyskusji. Space for Case został pomyślany tak, aby dać możliwość dołączenia na żywo lub skorzystania z nagrań, które będą dostępne w na platformie po konferencji.

Zaangażowani na nowo. Człowiek i organizacja

Temat przewodni Konferencji HR Open Forum nie jest przypadkowy. Został opracowany podczas spotkania przygotowawczego, przez liderów HR i przedstawicieli zarządów takich firm jak: Asseco SSE, BAYER, BIOMASA, Cuki ALfatec, GSK, HP, Linklaters, mBank, ORACLE, SMARTSCOPE.

Zaangażowanie, to nie tylko temat przewodni - to także formuła. Wydarzenie zachęca do rzeczywistego zaangażowania, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, rozmowy o praktycznych rozwiązaniach – mówi Inga Safader-Powroźnik. Nie mamy czasu na czekanie na możliwość spotkania się na żywo, bo temat zaangażowania jest zbyt ważny dla dalszego rozwoju firm, a nie tylko przetrwania. Dlatego spotykamy się online - dodaje.

Konferencja HR Open Forum „Zaangażowani na nowo. Człowiek i organizacja” odbędzie się w dniach 11-12 marca 2021. Wydarzenie jest biletowane. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od wybranego pakietu. Więcej informacji na stronie www.hropenforum.pl.

Partnerzy merytoryczni wydarzenia: Fundacja 2 Kariera, Accenture, Gazeta.pl, HP, O-I Polska SA, PhotoAID, BAYER

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Gazeta.pl i MyCOMPANY Polska, ICAN Institute i ICAN Management Review, PersonelPLUS

Organizatorzy: ARETES Consultatns; ITS Communication; UP2YOU