Restauracje ORZO nagradzają zaszczepionych

"Szczepmy się - zostańmy przy stole!" to hasło ogólnopolskiej akcji restauracji ORZO. Restauracje ORZO, jako pierwsze, proponują zaszczepionym Gościom prezenty - przede wszystkim autorski koktajl Marcina Kruka. Cel akcji to okazanie wdzięczności zaszczepionym Gościom, dzięki którym jest bezpieczniej i oddala się widmo jesiennego lockdownu.

Najzieleńsza sieć restauracji w Polsce – ORZO people-music-nature – została inicjatorem ogólnopolskiej akcji „Szczepmy się – zostańmy przy stole!". Zaszczepieni Goście (dwoma dawkami lub jedną dawką – przy okazaniu terminu drugiej) otrzymają w prezencie oryginalny koktajl. Został on skomponowany przez jednego z najlepszych polskich barmanów, wielokrotnego laureata konkursów barmańskich – Marcina Kruka. W ten sposób restauracje chcą podziękować osobom, które dbają o zdrowie swoje i innych – to dzięki nim zapłonął promyk nadziei, że pandemia wkrótce wygaśnie, a restauracje nie zostaną ponownie zamknięta. Każda zaszczepiona osoba – po okazaniu dowodu szczepienia (paszportu szczepionkowego lub karty szczepień) – przy dowolnym zamówieniu otrzyma w prezencie koktajl Swizzle z grejpfrutem, limonką i cynamonem. Akcja obowiązuje w restauracjach ORZO w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Ostatni rok był wyjątkowo ciężki dla gastronomii i innych branż. Restauracje zostały zamknięte na wiele miesięcy, a ludzie zostali pozbawieniu możliwości wspólnego spotkania się przy stole. To dzięki osobom zaszczepionym istnieje szansa, że jesienią pandemia nie powróci do Polski ze zdwojoną siłą. ORZO nie segreguje Gos?ci i nie nakłada z?adnych zakazów. Restauracje zawsze były i będą dostępne dla wszystkich Gos?ci w całej Polsce. Koktajl prezentowy to jedynie wyraz wdzięczności wobec osób, które zdecydowały się zaszczepić, bo być może to dzięki nim ORZO nie zostanie ponownie zamknięte za kilka miesięcy.

Orzo people-music-nature posiada swoje lokale w największych miastach w Polsce: na kra-kowskim Zabłociu, poznańskich Garbarach, w Warszawie – przy placu Konstytucji 5 oraz w Centrum Praskim Koneser, a także w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, przy placu Nowy Targ 28. Czas lock-downu szefowie kuchni ORZO people-music-nature spędzili na kreowaniu nowego menu – oryginalnego, stworzonego ze składników najwyżej jakości i opartego o najnowsze, światowe trendy. Główną inspiracją nowego menu ORZO jest filozofia zero-waste i sustainability, które są ważnym elementem kreowania restauracji już od ponad trzech lat. ORZO people-music-nature chce skupić się na świadomym wykorzystaniu każdego składnika, aby ograniczyć marnowanie produktów do minimum.

Zaszczep się, dbaj o siebie i innych, zostań przy stole!