Klienci Allegro pokochali Allegro Pay! Od teraz jest dostępne dla wszystkich

Allegro, najczęściej przez Polaków wybierany marketplace, udostępnia dziś Allegro Pay wszystkim swoim klientom, którzy chcą kupować jeszcze korzystniej i bardziej odpowiedzialnie. Każdy może teraz dołączyć do świata bezpiecznego finansowania dzięki Allegro Pay, usłudze zapewniającej poduszkę finansową bez dodatkowych kosztów i w ramach Allegro.

Uruchomienie usługi zajmuje tylko kilka klików, dzięki którym można zyskać możliwość odroczenia zapłaty za zakupy na Allegro lub rozłożenie jej na raty z tak samo szybką dostawą. Zewnętrzne finansowanie poszczególnych zakupów nie jest już konieczne, ponieważ cały proces można przeprowadzić za pośrednictwem Allegro, ze środków zapewnionych przez Allegro. Kup teraz, zapłać później!

„Nie ma prostszych i łatwiej dostępnych produktów finansowych niż Allegro Pay" – powiedział prezes Allegro, Francois Nuyts. „Po sukcesie Allegro Smart!, który już wszedł do codziennego języka jako synonim łatwych i oszczędnych zakupów online, nasi klienci mogą teraz w pełni skorzystać na kolejnym produkcie Allegro, który poprawia doświadczenia zakupowe. Naszym celem w Allegro jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają zakupy w sieci. To dzięki tej strategii zyskaliśmy zaufanie ponad 13 milionów aktywnych kupujących. W odpowiedzi na ich potrzeby rok temu uruchomiliśmy pilotaż Allegro Pay, który jedynie zyskiwał na popularności. Potwierdza to zarówno wartość udzielonych pożyczek, jak i niespotykanie wysoki NPS usługi. Postrzegamy Allegro Pay jako jedną z dźwigni naszego przyszłego rozwoju, ponieważ jesteśmy pewni, że zapewnia klientom większą elastyczność i bezpieczeństwo - właśnie do tego dążymy w naszej grupie. Allegro Pay jest rozsądnie dopasowane do każdego klienta, więc zarejestruj się, skorzystaj z korzyści na start i szukaj naszych specjalnych ofert podczas nadchodzącego Smart! weeka z bezpieczną poduszką gotówkową zawsze pod ręką".

Po udanym rocznym programie pilotażowym najnowszy fintech Allegro jest na dobrej drodze do osiągnięcia tegorocznego celu 1 miliarda złotych udzielonych pożyczek. W samym tylko drugim kwartale Allegro Pay udzieliło ich na kwotę 347 mln zł, prawie podwajając tę wartość w ujęciu kwartalnym. Również w drugim kwartale saldo pożyczek wyniosło 231 mln zł, czyli 0 74% więcej niż w pierwszych trzech miesiącach roku, przy oczekiwanych stratach kredytowych na poziomie 2,1%. Nasza baza danych, oparta w dużej mierze na transakcjach na Allegro, pozwala grupie trafnie ocenić zdolność kredytową konsumentów, a tym samym zapewnić rozsądną wysokość środków dla każdego klienta.