"Wierzę w potencjał stworzenia globalnej marki polskiego obuwia do żłobka, przedszkola, szkoły, dlatego nasza domena w nazwie ma dotcom" - Marek Sołtyk, twórca Slippers Family.

Shoes for Fun S.A. to polska firma, która zajmuje się produkcją zdrowotnego obuwia do żłobka, przedszkola i szkoły marki Slippers Family. Buty wykonane z trwałych i ekologicznych materiałów powstają w fabryce w Nowym Targu. Twórcą firmy jest Marek Sołtyk, który w przeszłości powołał do życia markę Jana Niezbędnego oraz jest współtwórcą Konkursu Teraz Polska.

Od początku swojej działalności Slippers Family stawia na e-commerce i realizuje strategie marki specjalistycznej, prozdrowotnej w obuwiu dla dzieci i konsekwentnie zmierza do objęcia pozycji lidera w sprzedaży e-commerce kapci dla dzieci w Polsce. Ostatnie trzy lata to dla marki wzrost sprzedaży butów w ujęciu rocznym od 80 do 100% rok do roku. „W sierpniu tego roku sprzedaliśmy produktów za kwotę większą niż w całym 2018 roku, co pokazuje jak szybko się rozwijamy, a mówimy tu o kwotach szeciocyfrowych" - Marek Sołtyk. Firma zamierza w ciągu najbliższych lat sprzedawać rocznie w internecie milion par butów dla najmłodszych.

W planach Marka Sołtyka, prezesa Shoes for Fun S.A. jest nie tylko podbicie polskiego rynku obuwia dla dzieci. „Wierzę w potencjał stworzenia globalnej marki polskiego obuwia do żłobka, przedszkola, szkoły". W realizacji założonej strategii mają pomóc firmie nowi inwestorzy, w tym obecni i przyszli klienci firmy w ramach emisji akcji podczas kampanii crowdfundingowej, która rozpocznie się pod koniec września br. na platformie Beesfund. Kapitał zewnętrzny pozwoli Spółce na dynamiczny rozwój w najbliższych latach. Naszą wizję jest stanie się globalnym dostawcą zdrowego obuwia dla dzieci, ale zanim ją zrealizujemy, chcemy najpierw być nr 1 w Polsce, a potem krok po kroku będziemy zdobywać kolejne rynki stając liderem w ofercie zdrowego obuwia do przedszkola, szkoły, żłobka i domu. Naszą ekspansję zaczniemy od krajów skandynawskich, gdzie ze względu na klimat, ale także troskę o dzieci zwraca się szczególną uwagę na aspekty zdrowotne i ekologiczne odzieży dla dzieci, w tym oczywiście obuwia. Trwają już intensywne prace nad strategią wejścia na te rynki.

„Pozyskany kapitał przeznaczymy na automatyzację procesów produkcji i logistyki, zwiększenie stanów magazynowych oraz marketing. Zamierzamy być spółką dywidendową, która nie tylko obiecuje akcjonariuszom wzrost wartości firmy, ale również regularnie będzie wypłacała dywidendę, od początku Spółka przynosiła zyski" - Marek Sołtyk.

Obuwie Slippers Family charakteryzuje unikalny, zastrzeżony wzór kapci, które wykonano z trwałych, naturalnych i ekologicznych materiałów bezpiecznych dla dziecka, posiadających certyfikat Oeko-Tex standard 100 (certyfikat świadczy o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą). Organizacja Oeko-Tex przyznaje certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzane badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom.

Linia produkcyjna firmy mieści się w samym sercu Podhala, w Nowym Targu, dawnej potędze obuwniczej PRL miejsca, z którego pochodzą kultowe dziś Relaxy, Sofixy. Obecnie jest to zagłębie zakładów obuwniczych. Obuwie w 100% produkowane jest Polsce. Większość asortymentu produkowana jest w naszym zakładzie.