Dlaczego karty podarunkowe to najlepsze nagrody dla pracowników?

Jak motywować i doceniać pracowników w dobie pracy zdalnej? Jakie świąteczne prezenty sprawdzą się w czasie utrzymującego się dystansu społecznego? W końcu, jakich prezentów oczekują pracownicy? W ramach firmowych upominków doszło w ostatnim czasie do wielu zmian. Popularność zyskały wirtualne karty podarunkowe, dzięki którym prezenty są bardziej dostosowane do potrzeb, a samo obdarowywanie stało się prostsze także w obecnej, nowej rzeczywistości.

Sytuacja z jaką mamy do czynienia od ponad roku sprawiła, że wiele firm bardzo szybko zwróciło się w stronę nowoczesnych narzędzi usprawniających pracę czy komunikację w zespołach. Podobne zainteresowanie wzbudziły rozwiązania, które umożliwiają wygodne i bezpieczne obdarowywanie prezentami, przy jednoczesnym oszczędzaniu kosztów.

eKarta podarunkowa to rozwiązanie, które sprawdza się jako praktyczny benefit, bo przede wszystkim daje użytkownikom wybór w kwestii wykorzystania środków. Natomiast dla pracodawcy jest szansą na wyróżnienie się i spełnienie oczekiwań odbiorców, ograniczenie pracy związanej z przygotowaniem upominków i spore oszczędności. Jakie jeszcze zalety ma eKarta podarunkowa?

5 powodów, dla których warto wybrać wirtualną kartę podarunkową

1. eKarty podarunkowe są przyjazne dla firmowego budżetu

Koszty to jeden z najważniejszych aspektów decydujących o wyborze prezentu dla pracowników. Dlatego warto podkreślić, że karty podarunkowe są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) do kwoty 2000 zł na pracownika (w przypadku sfinansowania zakupu eKart podarunkowych ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych). To znaczy, że kwota zasilająca kartę podarunkową nie zwiększa podstawy naliczania podatku. Tym samym jeśli nie trzeba odliczać składek ZUS, pracodawca nie ponosi dodatkowych kosztów na prezenty w postaci kart podarunkowych.

2. Pracownicy lubią mieć wybór

Jaki upominek zadowoli wszystkich? Wybierając eKartę podarunkową w prosty sposób unikasz tego typu dylematu. Wirtualna karta podarunkowa, którą można wykorzystać w zarówno sklepach stacjonarnych, jak i internetowych w Polsce z pewnością trafi w gusta każdego obdarowanego.

Elastyczność i swoboda w sposobie wykorzystania środków znajdujących się na karcie, bez ograniczania się do konkretnej marki czy sieci, to główny atut tego prezentu.

3. Bezproblemowa i wygodna obsługa prezentu

eKarty podarunkowe można wysyłać i odbierać za pośrednictwem telefonu lub wiadomości e-mail, co powoduje, że mogą być wygodnie wręczane także pracownikom pracującym zdalnie.

Uniwersalną eKartą podarunkową w aplikacji mobilnej goodie można płacić w dowolnym sklepie internetowym w Polsce. eKartę można także dodać do portfela Google Pay lub Apple Pay i zapłacić nią zbliżeniowo telefonem w dowolnym sklepie stacjonarnym w Polsce.

Dzięki eKarcie odbiorca ma niemal stały dostęp do środków i może skorzystać z prezentu gdziekolwiek i kiedykolwiek zechce. Ta funkcjonalność sprawia, że wysyłanie i korzystanie z upominku jest szybsze i prostsze dla obu stron – pracowników i pracodawców.

4. eKarty podarunkowe wzmacniają motywację i sprawiają więcej radości

Możliwość wykorzystania eKarty podarunkowej w dowolny sposób sprawia, że prezent jest postrzegany jako praktyczniejszy i bardziej wartościowy. Gdy pracownik otrzymuje kartę podarunkową chętniej mówi o tym, jak wykorzystał znajdujące się na niej środki i jaki prezent sobie sprawił, co w oczywisty sposób wpływa na pozytywny wizerunek pracodawcy.

5. Pasuje na każdą okazję

Szukasz praktycznego świątecznego upominku? Chcesz wyróżnić pracownika miesiąca? eKarta podarunkowa sprawdzi się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy masz zamiar podziękować, zmotywować czy nagrodzić pracownika, ten prezent spełni swoje zadanie. Ponieważ odznacza się elastycznością może być wręczany pracownikom na różnych stanowiskach. Dzięki możliwości dołączenia elektronicznej spersonalizowanej wiadomości do prezentu podwładni czują, że zostali docenieni i potraktowani wyjątkowo.

Wirtualne karty podarunkowe mają wiele zalet, ale przede wszystkim pomyślane są w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby pracowników i wychodzić naprzeciw firmom wręczającym upominki. eKarta podarunkowa stanowi nowoczesny prezent, który warto wykorzystywać w działaniach employer brandingowych. Zwłaszcza, że jej zalety to nie tylko użyteczność, wygoda czy oszczędność, ale także wymiar ekologiczny (wirtualna karta dostępna w aplikacji zamiast plastikowych kart), możliwość osiągania dodatkowych korzyści z posiadania aplikacji goodie czy chociażby wyeliminowanie konieczności przechowywania fizycznych kart w biurze. Więcej na temat eKart podarunkowych dowiesz się ze strony: eKarta podarunkowa goodie

O goodie

Aplikacja mobilna goodie to nowoczesna i wygodna platforma zakupowa pobrana już ponad 2,5 mln razy. Umożliwia szybki dostęp do informacji o zniżkach, wyprzedażach i promocjach w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz do elektronicznych wersji gazetek zakupowych. Z goodie cashback można zyskać zwrot części wydatków za zakupy w kilkuset sklepach online.