Leroy Merlin Polska przeznacza milion złotych na wsparcie dla Ukrainy oraz wstrzymuje współpracę z rosyjskimi i białoruskimi dostawcami

Człowiek w sercu przedsiębiorstwa - to motto, którym kierujemy się w naszym codziennym działaniu i o którym pamiętamy szczególnie w obliczu wydarzeń ostatnich dni. W związku z obecną sytuacją, jako Leroy Merlin Polska, przeznaczymy milion złotych na wsparcie dla Ukrainy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zarówno naszych pracowników, jak i klientów, podjęliśmy również decyzję o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi.

"Dotychczasowa współpraca, z dostawcami z Rosji i Białorusi, miała charakter marginalny, jednakże decyzja o wstrzymaniu współpracy ma dla nas wymiar symboliczny. Najlepszą rzeczą jaką możemy w tej chwili zrobić to okazać solidarność z ofiarami tego konfliktu oraz przeznaczyć realne i materialne wsparcie wszystkim poszkodowanym. W związku z tym, całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, które jeszcze znajdują się na półkach sklepowych, będzie w całości przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce jak i w Ukrainie. W tym celu Leroy Merlin Polska w trybie natychmiastowym przeznacza milion złotych na wsparcie materialne i finansowe obywateli Ukrainy. Jest to jedynie pierwszy etap działań pomocowych."- mówi Krzysztof Kordulewski, Dyrektor Generalny Leroy Merlin Polska.

Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że obecnie najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich rodzin. Dlatego w pierwszej kolejności, skontaktowaliśmy się z naszymi pracownikami, którzy pochodzą z Ukrainy, aby poznać ich potrzeby i zaplanować odpowiednie dla nich wsparcie. Pozostajemy także w kontakcie z naszymi pracownikami, którzy w ostatnim czasie zatrudnieni byli w Ukrainie i Rosji. Zarówno oni, jak i członkowie ich rodzin, objęci są naszą opieką.

Wsparcie finansowe oraz materialne, które przekazaliśmy na pomoc dla Ukrainy, będzie dystrybuowane przez naszych pracowników, którzy czynnie włączyli się w organizację wsparcia.

O firmie Leroy Merlin

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY). Rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 roku jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono ADEO.

Leroy Merlin rozpoczęła działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy sklep w Piasecznie pod Warszawą. Obecnie działa 75 sklepów wielkopowierzchniowych w 50 miastach, sklep internetowy leroymerlin.pl oraz portal oferia.pl. Sieć współpracuje z ok. 600 polskimi producentami. Są wśród nich zarówno znane, wiodące polskie marki jak i niewielkie rodzinne przedsiębiorstwa dostarczające specjalistyczne produkty. Co roku polskie sklepy Leroy Merlin odwiedza ok. 35 mln klientów, a więc można założyć, że w każdym polskim domu znajduje się przynajmniej jeden produkt kupiony w Leroy Merlin. Od początku swojej działalności misją Leroy Merlin Polska jest ułatwianie klientom realizacji domów i ogrodów.