Testujemy Folx - najwygodniejszą sieć komórkową w Polsce. Jak działa operator w aplikacji?

Od kilku miesięcy na rynku działa nowy operator. Folx to pierwsza sieć komórkowa w aplikacji. Sprawdzamy, jakie korzyści przynosi ta rewolucja.

Na polskim rynku pojawił się nowy operator, który odważył się na dość rewolucyjny ruch. Wyrzucił "do kosza" stary model działania, oparty na salonach, skomplikowanych abonamentach i stawkach.  Stworzył coś prostego i rewolucyjnego. Folx, to pierwsza sieć komórkowa w aplikacji. Działa na zasadzie subskrypcji - jak Spotify czy Netflix.

To rozwiązanie łączy w sobie zalety telefonu na kartę i umowy abonamentowej. I chociażby tylko przez to jest warte uwagi. Raz uruchomiona subskrypcja odnawia się sama. Nie trzeba pamiętać o doładowaniach, ważności konta, znikających z konta środkach. Jednocześnie subskrypcję można w każdym momencie wyłączyć - dzięki temu nie zmarnujemy pieniędzy na dłuższym wyjeździe.

Twórcy Folx doszli do wniosku, że telefonia komórkowa powinna być dla użytkownika równie innowacyjna, zrozumiała i prosta, jak w przypadku najpopularniejszych aplikacji i serwisów internetowych. Za sukcesem Spotify czy Netfliksa stoi przecież właśnie prostota działania i przejrzystość zasad. Nawet kontakt z obsługą jest uproszczony w maksymalny sposób - zamiast „wisieć” na infolinii można po prostu skorzystać z chatu.

FolxFolx fot. Google Play

Folx sam przyjedzie

Nowa sieć nie ma salonów sprzedaży, nie dystrybuuje kart SIM w sklepach. Przeszkoda? Nie, wręcz przeciwnie. By skorzystać z Folx nie trzeba stać w kolejkach, a nawet ruszać z domu. Użytkownikiem można zostać dosłownie w kwadrans. Proces dostarczania karty można śledzić na żywo - za pośrednictwem specjalnej mapy.

FolxFolx fot. Folx

Jak zostać klientem Folx? Wystarczą trzy kroki. Po pierwsze, trzeba pobrać aplikację Folx (ze sklepu Google Play lub AppStore). Po drugie należy uruchomić subskrypcję - wystarczy podać dane swojej karty płatniczej.

FolxFolx fot. Folx

Po trzecie, należy wybrać numer lub zlecić jego przeniesienie. Oba rozwiązania nie wymagają żadnych formalności, wystarczy dosłownie kilka ruchów palca po ekranie.

FolxFolx fot. Folx

Ile to kosztuje?

Koszt miesięcznej subskrypcji Folx nie jest wysoki – to 29,99 zł. Za cenę dużo niższą, niż w przypadku większości abonamentów dostajemy nie tylko nielimitowane rozmowy, SMS-y. Sieć daje nam aż 20 GB internetu. To sprawia, że korzystanie z telefonu staje się w zasadzie nieograniczone, wykorzystanie tak dużego limitu danych wymaga wielu godzin intensywnego surfowania. W odróżnieniu od niektórych operatorów czy ofert "na kartę" Folx zapewnia też bezpłatny roaming w ramach UE. W tym roaming internetu (do 1,95 GB miesięcznie).

Folx można mieć za darmo

Użytkownicy, którzy wykażą się odrobiną zaangażowania mogą z Folx korzystać bezpłatnie. Wystarczy, że polecimy sieć naszym znajomym, podając specjalny kod. Jeśli z niego skorzystają, my otrzymamy darmową subskrypcję na korzystanie z sieci.

FolxFolx fot. Folx

Coraz więcej miast

Z oferty Folx mogą w tej chwili skorzystać mieszkańcy następujących miast: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Gdyni, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Mysłowic, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tych, Zabrza, Białegostoku, Bydgoszczy, Szczecina, Częstochowy i Lublina.

Co można powiedzieć o sieci Folx w największym skrócie? Pierwsza sieć komórkowa w aplikacji jest faktycznie wygodna. Prostota i przejrzystość zasad wróżą temu rewolucyjnemu na nieco skostniałym polskim rynku spore szanse na sukces.

Więcej o:
Komentarze (77)
Testujemy Folx - najwygodniejszą sieć komórkową w Polsce. Jak działa operator w aplikacji?
Zaloguj się
 • Rafal Kurcon

  Oceniono 33 razy 31

  A więc tak, porównywalną ofertę ale tanszą mają : Premium mobile No limit minuty i sms-y, net 20 GB za 24,70. Multimobile bis oferta jw. 25 zł .Virgin mobile oferta jw. 25 zł (na kartę). Oferta z 30 gb i reszta jw . 30 zł premium mobile. Wszystko w temacie. Więc nie piszcie ,że ta folx oferta jest lepsza od innych , bo nie jest. To jest tylko jedna z ofert i wcale nie najtańsza

 • melmakianin

  Oceniono 29 razy 25

  No dobra.. czytam tą reklamę, bo inaczej tego nazwać nie idzie i dochodzę do: "Koszt miesięcznej subskrypcji Folx nie jest wysoki – to 29,99 zł. Za cenę dużo niższą, niż w przypadku większości abonamentów dostajemy nie tylko nielimitowane rozmowy, SMS-y. Sieć daje nam aż 20 GB internetu" i teraz mam dylemat, ten artykuł to reklama czy żart?

 • qasz

  Oceniono 24 razy 20

  Jak widzę cenę 29,99 to szlag mnie trafia. Jeśli ktokolwiek zaoferuje to samo za 30 to u niego kupię.

 • amuzc

  Oceniono 23 razy 19

  Autor: "materiał partnera".
  No to niechby gazeta miała trochę odwagi i napisała, że to jest reklama. A nie ściemnia i podaje niekompletne i durne informacje dla dyletantów.

 • Simon Mosiołek

  Oceniono 20 razy 18

  Wkoncu nie wiem jak ta karte mozna dostac, kurierem, golebiem pocztowym? Ile jest wazne konto, jakiej sieci nadajnikow uzywa.... fajnie, ze piszecie ale odrobina wysilku by nie zaszkodzila zeby podac szczegoly ktore sa na prawde wazne.

 • robywas

  Oceniono 20 razy 16

  Z jakich nadajników korzysta Folx? "Korzystamy z nadajników naszego partnera, czyli Play"
  Dziękuję. Wysiadam

 • Krzysztof Żabicki

  Oceniono 14 razy 14

  Na czyjej infrastrukturze pracuje ta sieć? Gdzieś w terenie nie można korzystać? Czy wymienione miasta to tylko dostępne logistycznie tereny odbioru karty SIM?

 • lukamipisze

  Oceniono 21 razy 13

  29,99zl ????
  to o 50% za drogo.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 14 razy 12

  przepraszam ale CZY niby różni się od innych ofert choćby na kartę?

  - mozliwośc odnawiania 'doładowania' lub abonamentu - było
  - wybór numeru - było

  - wyłaczenie za granica? a czy to rózni sie od 'wyjecia' karty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX