Jaki prezent kupić na Mikołajki? Zobacz nasze propozycje dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku

21.11.2018 17:07
Mikołajki już niebawem, dlatego lepiej nie zostawiać zakupu prezentu dla dziecka na ostatnią chwilę. Jeżeli jednak nie udało ci się znaleźć odpowiedniego drobiazgu na tę okazję, zobacz nasze propozycje dla najmłodszych.

Pomysł na prezent dla dziewczynki

Mikołajkowy prezent musi być oczywiście dopasowany do wieku dziecka oraz jego zainteresować. W sklepach znajdziemy pomysły na prezenty dla dziewczynek, które powiązane są z ich ulubionymi postaciami z bajek i filmów animowanych. Zazwyczaj będą to motywy Barbie czy Księżniczek Disney'a, jednak nie powinniśmy ograniczać się tylko do tego typu rzeczy, ponieważ dziewczynki nierzadko interesują się też sportem czy komiksami. Dobrym pomysłem mogą być książki o zwierzętach czy przyrodzie, maskotki, akcesoria do włosów czy zestawy plastyczne czy nieduże zestawy klocków.

Mikołajkowe prezenty dla chłopca

Większość chłopców interesuje się sportem, komiksami i kreskówkami, dlatego prezenty powiązane z nimi powinny być dobrym wyborem. Jednak warto także pamiętać o rzeczach, które rozwijają zdolności plastyczne, muzyczne czy logiczne myślenie. Ciekawym pomysłem mogą być klocki, mini instrumenty albo zabawki do samodzielnego złożenia, jak modele lub puzzle. Chłopcy coraz częściej interesują się także zajęciami, które zwykle kojarzą się z dziewczynkami, np. gotowaniem. Nie ma w tym nic złego - przecież najlepsi kucharze na świecie to zazwyczaj mężczyźni. Jeżeli więc maluch wykazuje tego typu zainteresowania to na Mikołajki można mu kupić, np. zestaw do wypieku pierniczków.

Prezenty idealne dla niemowląt

Mimo że najmłodsi członkowie rodziny nie są jeszcze świadomi zbliżających się świąt, to nic nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować im jakiś drobiazg. Świetnie sprawdzą się przytulanki i zabawki edukacyjne, chociaż ceny tych ostatnich są nieco wysokie. Dlatego warto docenić także wartości edukacyjne najprostszych zabawek i maskotek, które pobudzają w maluszkach wyobraźnię. Dobrym pomysłem są też zabawki do kąpieli lub do wózka. Jeżeli szukacie bardziej praktycznego prezentu, to dobrym pomysłem może być ciepły kocyk, śliczne ubranko lub gryzaki.

Mikołajki to dobra okazja, by sprezentować dziecku drobne, niezbyt drogie prezenty. W końcu niedługo potem mamy Boże Narodzenie, więc nie ma sensu wydawać za dużych kwot i kupować za dużo prezentów z okazji Mikołajek.