Nowość w Mapach Google. Udostępnianie postępu podróży z poziomu komunikatora

Google udoskonalił funkcję dzielenia się ze znajomymi postępami w podróży. Od teraz można obserwować udostępnioną pozycję z poziomu zewnętrznych komunikatorów, również w systemie iOS.

Funkcja udostępniania postępów  podróży od jakiegoś czasu jest już dostępna, ale wyłącznie na smartfonach z Androidem. Teraz Google przygotował nowość również dla użytkowników iPhone'a, którzy mogą już ściągać aktualizację Map z App Store.

Aby skorzystać z funkcji, po rozpoczęciu nawigacji należy rozwinąć dolny pasek, a następnie kliknąć w "Udostępniaj postępy". Potem wystarczy wybrać jeden z ulubionych kontaktów lub dowolny komunikator czy aplikację.

Śledzenie postępu podróży w Mapach GoogleŚledzenie postępu podróży w Mapach Google fot. zrzuty ekranu z aplikacji Mapy Google

Od momentu wysłania postępów znajomemu, może on na bieżąco śledzić pozycję na wyznaczonej wcześniej trasie. Co więcej, dostaje też informację na temat sposobu podróży (np. autem), orientacyjnego czasu dotarcia do celu i stanu naładowania baterii w naszym smartfonie.

Teraz Google dodatkowo udoskonalił te funkcję. Od dziś, podgląd postępów w trasie będzie dostępny nie tylko z poziomu Map, ale również zewnętrznych komunikatorów, takich jak Facebook Messenger, Line czy WhatsApp. Udostępnianie jest dostępne w trybie nawigacji samochodowej, rowerowej i pieszej.

embed

Już wcześniej w Mapach Google była funkcja wysyłania swojej lokalizacji. Udostępnianie pozycji pomoże jednak określić znajomemu, kiedy może się nas spodziewać. Dodatkowo, po dotarciu na miejsce, udostępnianie zostanie automatycznie wyłączone.

Nowa funkcja jest już dostępna w aplikacji na Androidzie i iOS. Aby ją zobaczyć, należy zaktualizować Mapy Google do najnowszej wersji w Google Play lub App Store.

---

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: