Gigantyczna kumulacja w Stanach. Zwycięzca może zgarnąć 1,6 miliarda dolarów

15-23-53-65-70 oraz Mega Ball - 7 - to numery, których nie udało się wytypować graczom podczas ostatniego rekordowego losowania w Mega Millions w Stanach Zjednoczonych.

Już we wtorek może zostać wyrównany rekord wszech czasów w historii wszystkich amerykańskich gier liczbowych (Mega Millions i PowerBall). Jeśli komuś uda się trafić sześć szczęśliwych liczb to wygrania może wynieść nawet 1 miliard 600 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu prawie 6 miliardów złotych. 

W piątek do zgarnięcia był miliard dolarów - rekordowa pula w loterii Mega Millions. Głównej wygranej nie ustrzelono od lipca. Zadanie nie jest jednak łatwe, a matematyka nie kłamie. Szansa na prawidłowy typ to bowiem 1 do ponad 302 milionów.


Ewentualny zwycięzca kolejnego losowania będzie miał nie lada ból głowy z tym, jak odebrać wygraną. Będzie musiał szybko zdecydować o sposobie wypłaty. W przypadku jednorazowego przelewu, nie otrzyma prognozowanego ponad półtora miliarda dolarów, a około 901 milionów dolarów. Będzie musiał jeszcze zapłacić podatek od tych pieniędzy. Istnieje też możliwość wypłaty całości wygranej. Pieniądze są wtedy wypłacane przez 30 lat.


Dotychczasowy rekord wszech czasów w grach liczbowych w USA padł w 2016 roku. Wtedy w loterii Powerball główna wygrana wyniosła również 1 miliard 600 milionów dolarów.

Więcej o: