Instagram nareszcie wprowadza tryb ciemny. Ma też zniknąć zakładka "Aktywności"

Tryb ciemny w Instagramie pojawił się na niektórych smartfonach. Co ciekawe, nie można go włączyć ręcznie z poziomu aplikacji.

Beta testy tej funkcji zaczęły się kilka dni temu. Tryb ciemny w Instagramie jest dostępny teraz dla posiadaczy iPhone’ów z iOS 13 oraz dla smartfonów z Androidem 10. Niektóre urządzenia z niższą wersją systemu Google także dostały aktualizację umożliwiającą włączenie dark mode. Dla pozostałych chętnych, można zapisać się do wersji Beta Instagrama, która także daje dostęp do tej funkcji. 

Jak aktywować tryb ciemny w Instagramie? 

Niestety, twórcy aplikacji nie zdecydowali się wprowadzić ręcznego włączenia trybu ciemnego. Żeby aktywować czarnego Instagrama, trzeba mieć ustawiony Tryb Ciemny w swoim telefonie. Jeśli więc komuś podoba się taki desing aplikacji, ale nie chce mieć ciemnego interfejsu w całym systemie, to niestety musi obejść się smakiem, bo taka opcja nie istnieje. Szkoda, ale można się spodziewać, że niedługo zostanie dodana ręczna aktywacja tylko w aplikacji.

Sam tryb ciemny nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Ot zwykły Instagram na czarno z kilkoma szarymi elementami. W internecie jednak jest wielu entuzjastów tego wyglądu, którzy długo na niego czekali.

To nie jedyna zmiana jaką zaplanował Instagram. Z aplikacji mobilnej ma niedługo zniknąć zakładka Aktywności, skrywająca się pod przyciskiem serduszka. Nie będzie można śledzić w jakich godzinach użytkownicy aplikacji z niej korzystają oraz jakie zdjęcia polubili. 

Zobacz wideo
Więcej o: