Black Friday. Kiedy w Polsce wyprzedaże na Czarny Piątek? W których sklepach będą promocje?

Kiedy w Polsce jest Black Friday 2019? Zwyczaj wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Pod koniec listopada sklepy obniżają ceny wielu produktów nawet o kilkadziesiąt procent.

Black Friday w tym roku przypada na piątek 29 listopada. Promocje w Black Friday pojawiają się w sklepach zawsze po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Jego data jest ruchoma, dlatego też Czarny Piątek jest organizowany w różnych terminach. Jest to idealna okazja, by kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Black Friday to dzień największych promocji w trakcie całego roku.

Mimo że jest to amerykańska tradycja, to globalny wymiar kultury sprawił, że od kilku lat także w Polsce możemy korzystać z ogromnych obniżek. Amerykański Black Friday to ucieleśnienie frazesu o szale zakupów. Część ludzi wyszukuje informacje o tym dniu już pod koniec wakacji. W dzień promocji ludzie dosłownie szturmują sklepy, tłumnie ustawiając się przed nimi na długo przed otwarciem. Rzesze osób biegają po sklepach w celu znalezienia największej promocji. Podobne sceny w Polsce nie są jeszcze codziennością, ale promocje w sklepach i tak przyciągają do siebie mnóstwo klientów, mimo że rabaty nie są tak ekstremalnie wysokie jak USA.

W jakich sklepach promocje na Black Friday? 

Czarny Piątek przypada w tym roku na ostatni piątek listopada. Najwięcej przecen pojawia się w sklepach ze sprzętem AGD i RTV. To elektronika objęta jest największymi promocjami, ale te pojawiają się też w innych sklepach. Spore rabaty pojawiają się także na ubrania oraz meble i wyposażenie wnętrz.  

W Black Friday sklepy są często otwarte dużo dłużej, niektóre nawet całą dobę. Promocję często są rozciągane na cały tydzień. Ponadto w poniedziałek, po zakończeniu weekendu rusza Cyberponiedziałek. W Cybermonday gigantyczne promocje pojawiają się w sklepach internetowych. 

Zobacz wideo
Więcej o: